ارتش رژیم صهیونیستی تصویر لاشه پهپاد منتسب به ایران را منتشر کرد

شناسه خبر: 125487 سرویس: جهان ، سیاست يكشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶, ۱۷ : ۱۸ : ۰۰
ارتش رژیم صهیونیستی تصویر لاشه پهپاد منتسب به ایران را منتشر کرد
ارتش اسرائیل تصویر لاشه پهپادی که مدعی شده توسط ایران وارد حریم هوایی این رژیم شده است را منتشر کرد.
۵۵آنلاین :

 ارتش رژیم صهیونیستی تصویری از لاشه پهپادی که مدعی است متعلق به ایران بوده و صبح روز گذشته (شنبه) توسط یک بالگرد آپاچی در بلندی‌های اشغالی جولان سرنگون شد، را منتشر کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی تصویر لاشه پهپاد منتسب به ایران را منتشر کرد

یک فرمانده ارشد نیروی هوایی اسرائیل با اشاره به این تصاویر مدعی شد پهپاد مذکور به نظر از روی پهپاد آمریکایی پیشرفته‌ای که ایران در سال 2011 موفق به نشاندن آن برروی زمین شد، الگوبرداری شده است. وی همچنین گفت این پهپاد، مدلی کاملا پیشرفته و برگرفته از فناوری غربی است و پیش از هدف قرار گرفتن، حدود یک دقیقه و نیم در حریم هوایی اسرائیل پرواز کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی تصویر لاشه پهپاد منتسب به ایران را منتشر کرد

برخی تحلیلگران هوانوردی نیز مجددا با انتساب این پهپاد به ایران مدعی شده‌اند که این هواپیمای بدون سرنشین یک مدل جدید است که طراحی آن از مدل هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی RQ-170 گرفته شده که توسط ایران در سال 2011 به زمین نشانده شد.

ارتش رژیم صهیونیستی تصویر لاشه پهپاد منتسب به ایران را منتشر کرد

انتشار این تصاویر ساعاتی پس از آن صورت گرفت که ارتش اسرائیل فیلمی از رهگیری و انهدام پهپاد موردنظر را نیز منتشر کرد.

مایکل کروک شانک، که با وبسایت هوابرد نیروی هوایی ارتش اسرائیل همکاری می­‌کند، مدعی است این پهپاد شبیه مدل صاعقه است که برای اولین بار توسط سپاه پاسداران ایران در سال 2016 رونمایی شد.

یک کارشناس اسرائیلی موسسه فیشر، ارزیابی این پهپاد توسط دیگر کارشناسان اسرائیلی را مورد تایید قرار داد اما گفت که از تصاویر و ویدئو منتشره مدل این پهپاد کاملا مشخص نیست.

بنا به اعلام رسانه‌­های ایرانی در اکتبر 2016 سپاه پاسداران ایران با مهندسی معکوس موفق به ساخت پهپادی جدید مشابه RQ-170 Sentinel شده است.

بر اساس بیانیه ارتش اسرائیل، پیش از اینکه این پهپاد مورد هدف قرار گیرد اسرائیل چهار هدف را در خاک سوریه مورد حمله قرار داده بود.

ارتش سوریه نیز در واکنش به این اقدام، یک فروند هواپیمای جنگنده اف-16 اسرائیل را با پدافند هوایی خود سرنگون کرد که طی آن دو خلبان آن زخمی شدند و هم‌اکنون در بیمارستانی در حیفا تحت درمان هستند.

حوادث روز گذشته (شنبه) نشان دهنده افزایش تنش‌­ها در مرز شمالی اسرائیل و یکی از جدی­‌ترین تقابل‌ها میان ایران و اسرائیل از زمان شروع جنگ داخلی سوریه در ماه مارس سال 2011 است.

ایران و سوریه ادعاهای اسرائیل مبنی بر اینکه یک پهپاد ایرانی به حریم هوایی اسرائیل نفوذ کرده است، را رد کرده‌اند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد لغو قراداد شدند!

در ماه گذشته، تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، به یکباره و به صورت غیر منتظره لغو قرارداد شدند!

افغانهای دوست داشتنی

در ایران اکثریت مهاجران را همسایگان افغانستانی ما شکل می‌دهند و آمار جرم‌خیزی آنان بسیار پایین‌تر از افراد جامعه میزبان است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گداهای متفاوت در اندونزی

بعضی گداها در اندونزی لباس عروسک به تن می کنند و در خیابان همراه موزیک می رقصند. آنها قر می دهند، چشمک می زنند و زبان درازی می کنند تا مردم بخندند و پول بدهند.

ویدیو: نجات راننده تایوانی از مرگ در پی سقوط سنگ از کوه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان