ارائه لایحه به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه در دوران عثمانی به پارلمان رژیم صهیونیستی

شناسه خبر: 134015 سرویس: جهان ، سیاست چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۵۹ : ۲۱ : ۰۰
ارائه لایحه به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه در دوران عثمانی به پارلمان رژیم صهیونیستی
در پی تشدید تنش‌های میان ترکیه و رژیم صهیونیستی، لایحه به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه در دوران امپراتوری عثمانی به کنست ارائه شد.
۵۵آنلاین :

 در پی تشدید تنش‌های میان ترکیه و رژیم صهیونیستی، به دلیل قتل عام تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه توسط نظامیان اسرائیلی، لایحه به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه در دوران امپراتوری عثمانی به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) ارائه شد.

به نقل از جروزالم پست، عضو کنست که این لایحه را پیشنهاد داده است، نسل کشی ارامنه در دوران حکومت عثمانی را یک واقعیت تاریخی خواند که تاکنون از سوی 29 کشور جهان به رسمیت شناخته شده است. این عضو کنست مدعی شد: «ما درس اخلاق را از قصاب ترکیه‌ای یهودی ستیز نمی پذیریم؛ کسی که هر روز هزاران کُرد را در شمال غرب سوریه بمباران می کند و کشورش مسئول کشتار ارمنی ها و اقدامات وحشتناک در قبال آشوری هاست».

اسپوتنیک می افزاید گزارش ها حاکی از آن است که یکی دیگر از اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی از حزب لیکود نیز قصد داشته لایحه مشابهی را به کنست ارائه کند.

در ادامه گزارش اسپوتنیک آمده است بر اساس برآوردهای مختلف، بیش از یک میلیون ارمنی در دوران حکومت عثمانی و در جریان جنگ جهانی اول، کشته شدند و یا بر اثر گرسنگی جان خود را از دست دادند. ترکیه همواره اتهامات درباره نشل کشی ارامنه را به شدت رد می کند و مدعی است قربانیان این قتل عام هم ارمنی و هم ترکیه‌ای بودند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، در واکنش به سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان فلسطینی ساکن نوار غزه توسط نظامیان رژیم صهیونیستی در روز افتتاح سفارت آمریکا در شهر قدس اشغالی، سفرای این کشور را از آمریکا و سرزمین های اشغالی فراخواند. ترکیه همچنین کنسول رژیم صهیونیستی در شهر استانبول را از این کشور اخراج کرد. تصمیم ترامپ برای به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت اسرائیل، موجی از انتقادها را در سطح بین المللی به همراه داشته است.

نظامیان رژیم صهیونیستی در تظاهرات روز دوشنبه گذشته، بیش از 20 فلسطینی از جمله یک کودک خردسال 8 ماهه را به شهادت رساندند. سرکوب وحشیانه تظاهرکنندگان فلسطینی در چند روز اخیر، همچنین به زخمی شدن بیش از 2400 نفر انجامیده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سناتور جمهوریخواه آمریکایی: اگر ژن ایرانی داشته باشم وحشتناک خواهد بود!

"نایاک"- شورای ملی ایرانیان و آمریکاییان- از لیندسی گراهام خواسته تا بابت این اظهارات نژادستیزانه، عذرخواهی کند.

دل کندن از شهر برای نجات روستا

گزارشی از دو خانه بومگردی که دو زن به امید کمک به زنان روستایی آنها را راه اندازی و اقتصاد محلی‌ها را دگرگون کرده‌اند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر