ادعای نخست وزیر مجارستان: مهاجران مسلمان به اروپا «مهاجمان مسلمان» هستند

شناسه خبر: 122293 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۶, ۲۴ : ۲۰ : ۰۰
ادعای نخست وزیر مجارستان:  مهاجران مسلمان به اروپا «مهاجمان مسلمان» هستند
نخست وزیر مجارستان با انتقاد از حضور انبوه و غیرقانونی پناهجویان خاورمیانه و شمال آفریقا به این کشور، آن‌‌ها را «مسلمانان مهاجم» نام نهاد.
۵۵آنلاین :

 نخست وزیر مجارستان در واکنش به سیل ورود پناهجویان مسلمان به اروپا و خطر ایجاد جوامع موازی در دل کشورهای اروپایی، آن‌ها را «مهاجمان مسلمان» خواند. .

«ویکتور اربان» نخست وزیر مجارستان در گفت‌و‌گو با روزنامه آلمانی «بیلد» در این باره گفت: «ما این افراد را نه مهاجران مسلمان بلکه مهاجمان مسلمان در نظر می‌گیریم.»

وی با انتقاد به حضور مسلمانان مهاجر در اروپا گفت که آن‌ها با حضور در مجارستان باید دست‌کم از چهار کشور عبور کنند و این بدان معنی است که به فکر جان خود هم نیستند. 

نخست وزیر مجارستان در ادامه خواهان درخواست مجوز ورود به کشورهای اروپایی از قبل برای  روند حضور غیر قانونی مهاجران مسلمان شد.

وی با اشاره به سیل مهاجران خاورمیانه و شمال آفریقا و انتقاد از آلمان هنگام مواجه شدن با ناآرامی به دلیل حضور مهاجران در این کشور گفت: «این موج مهاجران نیست بلکه یک تهاجم است.»

پیشتر اداره مهاجرت سازمان ملل متحد بیش از 100 مورد «کاربرد بیش از حد زور» برابر مهاجرانی که در تلاش وارد شدن به مجارستان هستند را ثبت کرده است.

مجارستان اقدام‌های شدیدی برای جلوگیری از داخل شدن مهاجران اتخاذ کرده به طوری‌که «پیتر سیارتو»، وزیر خارجه این کشور گفته بود که دولت این کشور برای جلوگیری از داخل شدن مهاجران، در امتداد بخشی از مرز با صربستان و رومانی سیم خاردار نصب می‌کند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر