ادعای نخست وزیر مجارستان: مهاجران مسلمان به اروپا «مهاجمان مسلمان» هستند

شناسه خبر: 122293 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۶, ۲۴ : ۲۰ : ۰۰
ادعای نخست وزیر مجارستان:  مهاجران مسلمان به اروپا «مهاجمان مسلمان» هستند
نخست وزیر مجارستان با انتقاد از حضور انبوه و غیرقانونی پناهجویان خاورمیانه و شمال آفریقا به این کشور، آن‌‌ها را «مسلمانان مهاجم» نام نهاد.
۵۵آنلاین :

 نخست وزیر مجارستان در واکنش به سیل ورود پناهجویان مسلمان به اروپا و خطر ایجاد جوامع موازی در دل کشورهای اروپایی، آن‌ها را «مهاجمان مسلمان» خواند. .

«ویکتور اربان» نخست وزیر مجارستان در گفت‌و‌گو با روزنامه آلمانی «بیلد» در این باره گفت: «ما این افراد را نه مهاجران مسلمان بلکه مهاجمان مسلمان در نظر می‌گیریم.»

وی با انتقاد به حضور مسلمانان مهاجر در اروپا گفت که آن‌ها با حضور در مجارستان باید دست‌کم از چهار کشور عبور کنند و این بدان معنی است که به فکر جان خود هم نیستند. 

نخست وزیر مجارستان در ادامه خواهان درخواست مجوز ورود به کشورهای اروپایی از قبل برای  روند حضور غیر قانونی مهاجران مسلمان شد.

وی با اشاره به سیل مهاجران خاورمیانه و شمال آفریقا و انتقاد از آلمان هنگام مواجه شدن با ناآرامی به دلیل حضور مهاجران در این کشور گفت: «این موج مهاجران نیست بلکه یک تهاجم است.»

پیشتر اداره مهاجرت سازمان ملل متحد بیش از 100 مورد «کاربرد بیش از حد زور» برابر مهاجرانی که در تلاش وارد شدن به مجارستان هستند را ثبت کرده است.

مجارستان اقدام‌های شدیدی برای جلوگیری از داخل شدن مهاجران اتخاذ کرده به طوری‌که «پیتر سیارتو»، وزیر خارجه این کشور گفته بود که دولت این کشور برای جلوگیری از داخل شدن مهاجران، در امتداد بخشی از مرز با صربستان و رومانی سیم خاردار نصب می‌کند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

از يوز تا سروش

يادتان هست چقدر براى موتور جستجوى ملى هزينه شد و الان هيچكس حتى يادش نيست

من، سعدی آخرالزمانم

ابن بطوطه طنجه ای(مراکش) که هم عصر سعدی بوده است وقتی در چین، مهمان امیری می شود، از دهان خنیاگران چینی بزم او این شعر سعدی را می شنود: تا دل به مهرت دادم در بحر فکر افتادم چون در نماز استادم گویی به محراب اندری!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: فضای سبز بدون استفاده

این ویدیو،فضای سبز منطقه ی ۱۴ تهران رو نشون میده،بلوار پاسدار گمنام تقاطع خیابان برادران شهید واضحی فر من سه ساله ساکن این خونه هستم،و تو این سه سال حتی برای نیم ساعت هم ندیدم که در این مجموعه برای استفاده باز باشه همونطور که در فیلم میبینید،که همه وسایل مجموعه در اثر عدم رسیدگی دچار نقص شدن .نمیدونم اگه قرار به استفاده نبوده چرا باید ساخته بشه پولی که میتونسته تو جای درست استفاده شه،اینجا خرج شده

ویدیو: ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد

ماجرای جشن جنجالی برج سلمان که بازداشت برخی مسئولان اداره ارشاد مشهد را رقم زد دادستانی: بازداشت معاون مدیر کل و رییس اداره ارشاد مشهد به دلیل «جریحه دار کردن عفت عمومی و عدم رعایت قوانین» / نماینده مشهد: می خواهند مشهد را تبدیل به شهری توریستی کنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان