ادعای نخست وزیر مجارستان: مهاجران مسلمان به اروپا «مهاجمان مسلمان» هستند

شناسه خبر: 122293 سرویس: سیاست دوشنبه ۱۸ دي ۱۳۹۶, ۲۴ : ۲۰ : ۰۰
ادعای نخست وزیر مجارستان:  مهاجران مسلمان به اروپا «مهاجمان مسلمان» هستند
نخست وزیر مجارستان با انتقاد از حضور انبوه و غیرقانونی پناهجویان خاورمیانه و شمال آفریقا به این کشور، آن‌‌ها را «مسلمانان مهاجم» نام نهاد.
۵۵آنلاین :

 نخست وزیر مجارستان در واکنش به سیل ورود پناهجویان مسلمان به اروپا و خطر ایجاد جوامع موازی در دل کشورهای اروپایی، آن‌ها را «مهاجمان مسلمان» خواند. .

«ویکتور اربان» نخست وزیر مجارستان در گفت‌و‌گو با روزنامه آلمانی «بیلد» در این باره گفت: «ما این افراد را نه مهاجران مسلمان بلکه مهاجمان مسلمان در نظر می‌گیریم.»

وی با انتقاد به حضور مسلمانان مهاجر در اروپا گفت که آن‌ها با حضور در مجارستان باید دست‌کم از چهار کشور عبور کنند و این بدان معنی است که به فکر جان خود هم نیستند. 

نخست وزیر مجارستان در ادامه خواهان درخواست مجوز ورود به کشورهای اروپایی از قبل برای  روند حضور غیر قانونی مهاجران مسلمان شد.

وی با اشاره به سیل مهاجران خاورمیانه و شمال آفریقا و انتقاد از آلمان هنگام مواجه شدن با ناآرامی به دلیل حضور مهاجران در این کشور گفت: «این موج مهاجران نیست بلکه یک تهاجم است.»

پیشتر اداره مهاجرت سازمان ملل متحد بیش از 100 مورد «کاربرد بیش از حد زور» برابر مهاجرانی که در تلاش وارد شدن به مجارستان هستند را ثبت کرده است.

مجارستان اقدام‌های شدیدی برای جلوگیری از داخل شدن مهاجران اتخاذ کرده به طوری‌که «پیتر سیارتو»، وزیر خارجه این کشور گفته بود که دولت این کشور برای جلوگیری از داخل شدن مهاجران، در امتداد بخشی از مرز با صربستان و رومانی سیم خاردار نصب می‌کند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

جمال خاشقچی و تاریخ سر سپردگی

داستان جمال خاشقچی روزنامه نگار مفقودالاثر سعودی به جای حساسی رسیده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر