ادعای «الرای»: نصرالله وقوع جنگ غیرمنتظره با اسرائیل در تابستان را پیش‌بینی کرده

شناسه خبر: 170028 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۲ : ۱۲ : ۰۰
ادعای «الرای»: نصرالله وقوع جنگ غیرمنتظره با اسرائیل در تابستان را پیش‌بینی کرده
بنا به ادعای روزنامه "الرای" کویت، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به فرماندهان مناطق در حزب‌الله در نشستی گفته زمان زیادی باقی نمانده که بسیاری از رهبران صف اول حزب‌الله از میان شما بروند (به شهادت برسند) و ممکن است رژیم صهیونیستی در ترور رهبران حزب موفق شود اما این معنای پایان کار حزب الله نیست چون حزب به افراد تکیه ندارد بلکه جزئی از جامعه لبنان است که در این کشور می‌ماند.
۵۵آنلاین :

بنا به ادعای روزنامه "الرای" کویت، دبیرکل حزب‌الله لبنان احتمال جنگی غیرمنتظره با رژیم صهیونیستی را در این تابستان پیش‌بینی کرده است.

 به نوشته شماره امروز این روزنامه که العربیه آن را بازنشر کرده، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان به فرماندهان مناطق در حزب‌الله در نشستی گفته زمان زیادی باقی نمانده که بسیاری از رهبران صف اول حزب‌الله از میان شما بروند (به شهادت برسند) و ممکن است رژیم صهیونیستی در ترور رهبران حزب موفق شود اما این معنای پایان کار حزب الله نیست چون حزب به افراد تکیه ندارد بلکه جزئی از جامعه لبنان است که در این کشور می‌ماند.

بنا بر ادعای این روزنامه، دبیرکل حزب الله لبنان صراحتا به تدابیری احتمالی اسرائیل و سطح بالای اقدامات آنها نظیر ترور رهبران حزب‌الله لبنان اشاره کرده است.

این روزنامه نام منبعی که این اظهارات را منسوب به نصرالله دانسته، فاش نکرده است.

این روزنامه تنها به نقل از این منبع مدعی شده است، دلایل بسیاری وجود دارند که اسرائیل تلاش می‌کند همه را غافلگیر کند مثل جنگ ۲۰۰۶. اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر مکلف اسرائیل با توجه به آنچه در سال ۲۰۰۸ علیه غزه انجام داد نشان داد مثل ایهود المرت فرد مرددی نیست. احتمال می‌رود چنین جنگی را هم در ۲۰۱۹ راه بیندازد تا تهدید از جانب حزب الله لبنان را تا ابد از بین ببرد. از این رو ملت لبنان و فضای داخلی آن باید آماده تمام احتمالات باشند.

این در حالی است که رسانه‌های لبنانی به نقل از منابعی در حزب‌الله لبنان گزارش روزنامه الرای را تکذیب کرده‌اند.

براساس برآوردهای حزب‌الله لبنان، احتمال می‌رود صهیونیست‌ها در صورت وقوع جنگ تمام شهرک‌نشین‌ها را از الناقوره وحتی مزارع شبعا برای بازداشتن حزب‌الله از ورود به این مناطق و گرفتن گروگان خارج کنند.

رژیم صهیونیستی از این طرح به عنوان استراتژی دفاعی پویا با هدف محاصره و ترور نیروهای مهاجم استفاده می‌کند.

دبیرکل حزب الله لبنان به احتمال وقوع جنگ با تل‌آویو اشاره کرده اما از پرداختن به عمق بحران‌های موجود اجتناب کرده است.

منابع مطلع مدعی‌اند، نصرالله هیچ وقت اینقدر بدبین نبوده که احتمال جنگ با اسرائیل را ۵۰/۵۰ یا ۷۰/۳۰ بداند. هیچ کس از شدت جنگ آینده خبر ندارد اما تصور غالب این است که اسرائیل بانکی از اهداف حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ هدف را برای نابودی طی روزهای اول جنگ در اختیار دارد.

همچنین این گونه ادعا شده، رژیم صهیونیستی به محض اطلاع از مکان نصرالله برای اینکه او را ترور کند، جنگ را شروع خواهد کرد.

این بهایی است رهبران اسرائیل می‌توانند در مقابل متقاعد کردن افکار عمومی داخلی برای پرداخت بهای حملات موشکی حزب‌الله لبنان به جبهه داخلی بپردازند.

به ادعای روزنامه الرای، اظهارات نصرالله هشدار به فرماندهان حزب‌الله برای رعایت جانب احتیاط و هوشیاری و ماندن در وضعیت آماده باش و اتخاذ تدابیری در این راستاست.

این احتمال در میان بحران اقتصادی نابسامان لبنان مطرح می‌شود که در صورت وقوع تحمل جنگی ویرانگر برای این کشور دشوار خواهد بود اما از آن طرف شرایط برای سوء استفاده نتانیاهو به خصوص در وضعیت منطقه‌ای و بین‌اللمللی منحصر بفرد کنونی فراهم است.

از طرفی منابع مطلع می‌گویند، زرادخانه موشکی حزب الله لبنان برای شلیک صدها موشک بی‌هدف و دقیق طی هر روز و برای مدتی از زمان کافی است.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

تکرار یک تجربه ناموفق

با وجود گذشت چندین سال از عمر صندوق توسعه ملی، همواره عملکرد این صندوق و چگونگی استفاده از منابع آن مورد بحث بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر