نتیجه‌ای یافت نشد.

ادامه تور داخلی ملک سلمان و پسرش در سایه بحران خاشقجی

شناسه خبر: 150063 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷, ۳۸ : ۱۶ : ۰۰
ادامه تور داخلی ملک سلمان و پسرش در سایه بحران خاشقجی
در سایه بحران جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی ملک سلمان و پسرش دست به توری داخلی برای اولین بار زده‌اند. به نظر می‌رسد این گام در راستای نشان دادن چهره‌ای مثبت از خود در سایه انتقادهای روز افزون از نظام سعودی به دلیل قتل خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول باشد.
۵۵آنلاین :

 رسانه‌های سعودی به طور گسترده به بازتاب خبر اولین تور داخلی ملک سلمان، پادشاه عربستان به مناطق مختلف این کشور پرداخته‌اند و سعی در بزرگ کردن این تور داخلی دارند.

در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر جنایت‌ قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی ملک سلمان دستور آزادی زندانیان منطقه حائل را که پرونده‌هایشان حقوقی بوده نه کیفری صادر کرد.

این حکم عفو ملک سلمان در جریان سفرش به منطقه حائل صادر شده است. ملک سلمان همچنین تمام بخش‌های آموزشی در دو منطقه القصیم و حائل را به مناسبت سفرش به این دو منطقه تعطیل کرد.

ملک سلمان در عین حال روز سه‌شنبه در توری داخلی برای اولین بار از زمان به سلطنت رسیدنش در سال ۲۰۱۵ وارد القصیم شد.

در این سفر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان نیز همراه ملک سلمان است و در این راستا چندین پروژه از جمله احداث اولین رآکتور هسته‌ای این کشور را افتتاح کرد.

وزیر مسکن عربستان در این باره مدعی شد، ملک سلمان در منطقه القصیم چندین پروژه توسعه‌ای را افتتاح کرد که منعکس کننده توجه مسؤولان به خدمت رسانی به عربستانی‌هاست!

وی مدعی شد تامین مسکن برای شهروندان و زندگی شرافت‌مندانه از اولویت‌های پادشاه عربستان است!

محمد بن سلمان نیز در این سفر با خانواده‌های سعودی در منازل‌شان در منطقه القصیم ملاقات کرد.

شبکه الاخباریه عربستان تصاویری از محمد بن سلمان در کنار ساکنان این منطقه منتشر کرد.

این امر زمانی صورت می‌گیرد که عربستان به خاطر قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و منتقد عربستانی در کنسولگری کشورش در استانبول با بحران سیاسی رو به رو شده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیل گلستان و شبیخون بلا و حرف‌های تکراری!

تا مرداد سال ۱۳۸۰ سیل ندیده بودم. طغیان رودخانه و گل‌آلودشدنش با سیل ویرانگر فرق دارد. فکر می‌کردم سیل بیاید بالاخره می‌شود دوید بالای تپه‌ای و جان را نجات داد.

کدام اقتصادها در باتلاق بحران دست و پا می زنند؟

اژدهای ابرتورم اقتصاد ونزوئلا را بلعیده است. زیمبابوه قبل از ونزوئلا در دام این اژدها افتاده بود. ایتالیا، اسپانیا، اوکراین و یونان همگی با بحران بیکاری دست و پنجه نرم می کنند و نسبت بالای بدهی به تولید ناخالص داخلی شان به یک گرفتاری بزرگ تبدیل شده که اتخاذ خط مشی های ریاضتی نیز نتوانسته است کمک چندانی به آنها بکند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مهمانان عجیب سال تحویل شبکه چهار سیما

این شبکه برای برنامه تحویل سال با گریم افرادی به عنوان سعدی، فردوسی و حافظ با آنها به گفتگو پرداخت.

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر