نتیجه‌ای یافت نشد.

اختلاف ۸ مگابیتی سرعت اینترنت موبایل و وای‌فای در ایران

شناسه خبر: 151970 سرویس: توسعه ، گوناگون سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷, ۲۹ : ۰۸ : ۰۰
اختلاف ۸ مگابیتی سرعت اینترنت موبایل و وای‌فای در ایران
تحقیقی جدید نشان می‌دهد اختلاف میان سرعت دانلود اینترنت موبایل و وای فای در تلفن‌های هوشمند در ایران ۳/ ۸ مگابیت برثانیه است.
۵۵آنلاین :

شرکت OpenSignal تحقیقی درباره متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل و وای فای هات اسپات در تلفن‌های هوشمند میان ۸۰ کشور انجام داده است. طبق نتایج این گزارش در ۳۳ کشور یا حدود ۴۱ درصد کشورهای مورد بررسی، سرعت دانلود اینترنت موبایل سریع تر از وای فای است. یکی از کشورهای مورد بررسی در فهرست ایران است که با توجه به اختلاف ۳/ ۸ مگابیت برثانیه(Mbps) میان دو سرعت دانلود گفته شده در رده هشتم این فهرست قرار دارد. سرعت دانلود با اینترنت وای فای در ایران ۱/ ۵ و سرعت دانلود اینترنت موبایل ۱۳/ ۴ مگابیت بر ثانیه است. میان این فهرست ۳۳ موردی، کشورهایی از آفریقا، اروپا، آمریکای لاتین وخاورمیانه وجود دارند. تفاوت میان متوسط این دو شاخص در برخی کشورها قابل توجه است. طبق فهرست این تحقیق بیشترین اختلاف میان سرعت دانلود اینترنت موبایل و وای فای با ۱۳ مگابیت برثانیه به استرالیا تعلق دارد. پس از آن لبنان با اختلاف سرعت دانلود ۳/ ۱۲ مگابیت برثانیه در رده دوم قرار دارد. کشورهای قطر(۸/ ۱۱ مگابیت برثانیه)، عمان(۱۱ مگابیت برثانیه)، یونان(۶/ ۱۰مگابیت برثانیه)، جمهوری چک(۲/ ۱۰مگابیت برثانیه) و میانمار (۶/ ۹مگابیت برثانیه) به ترتیب در رده‌های سوم تا هفتم فهرست قرار دارند.

البته در بسیاری از کشورها سرعت اینترنت موبایل و وای فای چندان اختلافی ندارند. تعجبی ندارد که وای فای در کشورهایی سرعت بیشتری دارد که پهنای باند اینترنت در آنجا سریع تر است مانند هنگ کنگ، سنگاپور، کره جنوبی و آمریکا. از سوی دیگر در ۴ کشور بلغارستان، بنگلادش، بلژیک و نروژ اختلاف اندکی میان سرعت دانلود اینترنت وای فای و دانلود موبایل وجود دارد. سرعت دانلود وای فای در بلغارستان ۷/ ۳۱ و سرعت دانلود اینترنت موبایل ۷/ ۳۱ مگابیت برثانیه است. در بنگلادش نیز سرعت دانلود وای فای ۲/ ۵ و اینترنت موبایل ۱/ ۵ مگابیت برثانیه است. OpenSignal با توجه به نتایج تحقیق معتقد است کاربران و تولیدکنندگان دستگاه‌های الکترونیکی باید این فرضیه را که اینترنت وای فای، گزینه بهتری است را کنار بگذارند. البته باید توجه داشت که اینترنت G۵ سرعت چند گیگابیتی را به کاربران وعده می‌دهد اما به هرحال وای فای نیز کاربردهای مخصوص خود را دارد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر