احیای ۴۰ بنای تاریخی در استان یزد

شناسه خبر: 116751 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی يكشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, ۱۷ : ۰۹ : ۰۰
احیای ۴۰ بنای تاریخی در استان یزد
حدود ۴۰ بنای تاریخی استان یزد به صورت طرح‌های مشارکتی با شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها مرمت و احیا شد
۵۵آنلاین :

احیای این بناها در قالب طرحی با رویکرد مشارکتی از طرف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد صورت گرفت که هدف از آن مرمت بناهای تاریخی این استان در راستای حفظ و احیای این آثار ارزشمند و همچنین بسترسازی‌های مناسب در این حوزه است. در همین خصوص معاون توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد اظهار کرد: «از جمله اقدامات مطلوب و موثر در حفظ و احیای مواریث تاریخی - فرهنگی، مرمت و زنده‌سازی مجدد آثار تاریخی با جلب مشارکت مالکان است که این اداره‌کل در سال مالی ۱۳۹۵ با تخصیص اعتبار ۲۸ میلیارد ریال، آثار و بناهای تاریخی - فرهنگی استان را مرمت و بازسازی کرده است.» محمدرضا دهستانی افزود: «در راستای اجرای این طرح تعداد ۱۲ شهرداری، ۵ دهیاری و ۶ بخشداری مشارکت داشتند.» 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
نتیجه‌ای یافت نشد.

دیدگاه 55

بیشتر

والدین شاغل چگونه می توانند بر خستگی و آشفتگی خود غلبه کنند؟

چالش‌های متوالی والدین شاغل که باید انرژی خود را در دو حوزه‌ی کاملاً متفاوت، به‌طور بهینه بکار بگیرند، آن‌ها را به آشفتگی، اضطراب و خستگی مفرط می‌رساند.

مهاجرت از تهران، زنگ خطری برای مدیریت شهری

مهاجرت معکوس تهرانی‌ها اگرچه برخی از کسانی را که قبلاً بارها درباره تراکم جمعیت تهران شنیده بودند خوشحال کرده اما به اعتقاد کارشناسان این موضوع یک آسیب است و باید به آن به شکل زنگ خطر نگاه کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: رونمای از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو

کمپانی بزرگ جنرال موتورز در حالی از جدیدترین مدل شورولت سیلورادو رونمایی کرد که تنها چند روز دیگر نمایشگاه بزرگ اتومبیل امریکا افتتاح می شود. جنرال موتورز در تلاش است تا در بازار عرضه پیکاپ های با کیفیت ؛ با افزایش امکانات و کاهش وزن خودرو گامی موثر در تامین رضایت مشتریانش بردارد.

ویدئو:نقاشی کردن دریچه های فاضلاب در ژاپن

شرکت کارفرمای فاضلاب ژاپن در اقدامی جالب و به منظور تغییر تصویر ذهنی مردم از دریچه های زمینی فاضلاب اقدام به نقاشی طرح های مختلفی روی این دریچه ها نموده است و البته از طرح محبوب Hello Kitty هم غافل نمانده است!

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان