احیای ۴۰ بنای تاریخی در استان یزد

شناسه خبر: 116751 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی يكشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, ۱۷ : ۰۹ : ۰۰
احیای ۴۰ بنای تاریخی در استان یزد
حدود ۴۰ بنای تاریخی استان یزد به صورت طرح‌های مشارکتی با شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها مرمت و احیا شد
۵۵آنلاین :

احیای این بناها در قالب طرحی با رویکرد مشارکتی از طرف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد صورت گرفت که هدف از آن مرمت بناهای تاریخی این استان در راستای حفظ و احیای این آثار ارزشمند و همچنین بسترسازی‌های مناسب در این حوزه است. در همین خصوص معاون توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد اظهار کرد: «از جمله اقدامات مطلوب و موثر در حفظ و احیای مواریث تاریخی - فرهنگی، مرمت و زنده‌سازی مجدد آثار تاریخی با جلب مشارکت مالکان است که این اداره‌کل در سال مالی ۱۳۹۵ با تخصیص اعتبار ۲۸ میلیارد ریال، آثار و بناهای تاریخی - فرهنگی استان را مرمت و بازسازی کرده است.» محمدرضا دهستانی افزود: «در راستای اجرای این طرح تعداد ۱۲ شهرداری، ۵ دهیاری و ۶ بخشداری مشارکت داشتند.» 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا در روزهای ناخوب باید کتاب خواند؟

بگذارید امیدوارانه فکر کنیم که یک کتاب ممکن است بیش از یک میخ سرنوشت سرزمینی را تغییر دهد.

جان مرشایمر: ایرانی‌ها تسلیم نمی‌شوند

یکی از مهم‌ترین تاثیرات سیاسی برجام که در دستور کار و اهداف فنی و حقوقی مذاکرات بیان نمی‌شد اما همواره مورد اشاره و تاکید کشورهای اروپایی‌ و آمریکا قرار داشت انتظار این‌ کشورها از برجام برای اثرگذاری بر نقش و نفوذ و "مسئولیت‌پذیر" شدن ایران در منطقه بود. هدفی نانوشته که هر یک از طرف‌ها از فضای سیاسی بعد از برجام متناسب با سیاست‌های‌شان از آن بهره‌ بردند اما در این میان کمتر کسی تصور می‌کرد این توافق نه به دلایل فنی و هسته‌ای بلکه به خاطر اهداف سیاسی و آن‌چه تمایلات، آمال و آرزوهای آمریکا و متحدان عربی و منطقه‌ای‌اش بوده است، به کما برود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر