احیای ۴۰ بنای تاریخی در استان یزد

شناسه خبر: 116751 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰
احیای ۴۰ بنای تاریخی در استان یزد
حدود ۴۰ بنای تاریخی استان یزد به صورت طرح‌های مشارکتی با شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها مرمت و احیا شد
۵۵آنلاین :

احیای این بناها در قالب طرحی با رویکرد مشارکتی از طرف اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد صورت گرفت که هدف از آن مرمت بناهای تاریخی این استان در راستای حفظ و احیای این آثار ارزشمند و همچنین بسترسازی‌های مناسب در این حوزه است. در همین خصوص معاون توسعه مدیریت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد اظهار کرد: «از جمله اقدامات مطلوب و موثر در حفظ و احیای مواریث تاریخی - فرهنگی، مرمت و زنده‌سازی مجدد آثار تاریخی با جلب مشارکت مالکان است که این اداره‌کل در سال مالی ۱۳۹۵ با تخصیص اعتبار ۲۸ میلیارد ریال، آثار و بناهای تاریخی - فرهنگی استان را مرمت و بازسازی کرده است.» محمدرضا دهستانی افزود: «در راستای اجرای این طرح تعداد ۱۲ شهرداری، ۵ دهیاری و ۶ بخشداری مشارکت داشتند.» 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علائمی که نشان می دهد شما باهوش هستید

برای اینکه بتوانید فرد باهوشی باشید نیازی به مدرک های آن چنینی ندارید. در حقیقت نشانه های باهوشی بسیار ظریف هستند و اگر آن ها را نشناسید ممکن است نتوانید باهوش بودن خود یا سایر افراد را تشخیص دهید. اما نگران نباشید. نشانه هایی وجود دارد که توسط دانشمندان تایید شده و نشان می دهد شما فرد فوق العاده باهوشی هستید. در این مقاله قصد داریم ۶ مورد از نشانه های شگفت انگیز و البته غیر عادی با هوش بودن را با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشید.

چگونه سالمندان را دلبسته زندگی نگه داریم؟

سالمندی فرایندی طبیعی است که در طول زمان در کلیه موجودات رخ می­‌دهد. سیر این فرآیند همواره با واکنش و تغییرات گسترده در دستگاه‌های مختلف بدن همراه است که درنهایت نیز منجر به مرگ می­‌شود. اما به گفته محققان، تا پیش‌ از این اتفاق، می‌توان کاری کرد که سالمندان همچنان دلبسته زندگی و افراد باقی بمانند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: آب نوشیدن هدفمند ترامپ هنگام سخنرانی

دونالد ترامپ هنگام سخنرانی خود در آسیا، چندبار با بطری آب نوشید.

ویدئو: لامبورگینی هوراکان برای پاپ

پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان یک لامبورگینی هوراکان ۱۸۰ هزار یورویی هدیه گرفت. این اتومبیل در یک حراج‌خانه چند ملیتی به فروش خواهد رسید تا عواید آن صرف امور خیرخواهانه در نقاط مختلف جهان شود.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان