احتمال پشتیبانی رسمی از ضبط تماس در اندروید P

شناسه خبر: 124911 سرویس: فناوری ، کسب و کار دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۸ : ۰۰
احتمال پشتیبانی رسمی از ضبط تماس در اندروید P
برخی تغییرهای ایجاد شده در پروژه متن باز اندروید، خبر از اضافه شدن احتمالی قابلیت ضبط تماس در نسخه‌ آینده اندروید می‌دهد.
۵۵آنلاین :

 

 

درحالی‌که آپدیت اندروید اوریو به‌آرامی برای دستگاه‌های اندرویدی در حال انتشار است، گوگل روی نسخه بعدی این سیستم عامل کار می‌کند. تعدادی از تغییرهای ایجادشده در پروژه متن باز اندروید (AOSP)، نشانگر افزوده شدن قابلیت پخش صدای هشداردهنده ضبط مکالمه است. این صدا با فرکانس ۱۴۰۰ هرتز در هنگام ضبط مکالمه به‌صورت تناوبی هر ۱۵ ثانیه تکرار خواهد شد.

صدای هشداردهنده به خروجی تماس دستگاه اضافه خواهد شد و طرف مقابل می‌تواند با شنیدن آن از ضبط شدن مکالمه آگاه شود. این قابلیت به دلیل قانون‌های وضع‌شده از سوی رگولاتوری اضافه شده؛ اما ممکن است در برخی نواحی با توجه موقعیت جغرافیایی دستگاه نیازی به آن نباشد. قابلیتی نیز برای اپراتورها در نظر گرفته شده است که می‌توانند این صدا را غیر فعال کنند.

در حال حاضر API مخصوصی برای استفاده از این قابلیت منتشر نشده است و انتظار می‌رود به دلیل حفظ حریم شخصی کاربران، در دسترس تمامی توسعه‌دهندگان قرار نگیرد. به هر حال چندین بار اشاره شده است که این ویژگی در اختیار برنامه‌های ضبط خواهد بود.

باید اشاره کنیم که این قابلیت در گذشته نیز در اندروید وجود داشته است؛ اما گوگل دسترسی توسعه‌دهندگان را به آن محدود می‌کرد. با این حال برخی سازندگان مانند سامسونگ، شیائومی و وان‌پلاس در سال‌های اخیر به‌صورت غیر رسمی این ویژگی را در محصولات خود فعال می‌کردند و حتی در برخی از موارد امکان صدور مجوز دسترسی از طریق برنامه‌های پلی استور نیز وجود داشت.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاست خارجی ایران چیست؟

دکتر روح‌اله اسلامیسیاست خارجی یعنی جهت‌گیری‌هایی که دولت در سطح منطقه و بین‌الملل انجام می‌دهد تا در محیط پرهرج‌ومرج جهان بتواند با رویکرد واقع‌گرایانه منافع ملی کشور را حفظ کند.

چهار عامل نکبت

فرانس پرسپیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد تغییرات بزرگی در خط‌مشی و سیاست‌های او در آینده ایجاد نخواهد کرد اما در درون ونزوئلا اتفاقات بسیار بزرگی روی خواهد داد. سال گذشته میلادی ارزش بولیوار ۹۹ درصد کاهش یافت و نرخ تورم در سطح ۱۴۰۰۰ درصد قرار داشت که افزایش پیدا خواهد کرد. مادورو ثابت کرده اهل تغییر نیست و این به معنای وخیم‌تر شدن شرایط است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان