احتمال پشتیبانی رسمی از ضبط تماس در اندروید P

شناسه خبر: 124911 سرویس: فناوری ، کسب و کار دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۸ : ۰۰
احتمال پشتیبانی رسمی از ضبط تماس در اندروید P
برخی تغییرهای ایجاد شده در پروژه متن باز اندروید، خبر از اضافه شدن احتمالی قابلیت ضبط تماس در نسخه‌ آینده اندروید می‌دهد.
۵۵آنلاین :

 

 

درحالی‌که آپدیت اندروید اوریو به‌آرامی برای دستگاه‌های اندرویدی در حال انتشار است، گوگل روی نسخه بعدی این سیستم عامل کار می‌کند. تعدادی از تغییرهای ایجادشده در پروژه متن باز اندروید (AOSP)، نشانگر افزوده شدن قابلیت پخش صدای هشداردهنده ضبط مکالمه است. این صدا با فرکانس ۱۴۰۰ هرتز در هنگام ضبط مکالمه به‌صورت تناوبی هر ۱۵ ثانیه تکرار خواهد شد.

صدای هشداردهنده به خروجی تماس دستگاه اضافه خواهد شد و طرف مقابل می‌تواند با شنیدن آن از ضبط شدن مکالمه آگاه شود. این قابلیت به دلیل قانون‌های وضع‌شده از سوی رگولاتوری اضافه شده؛ اما ممکن است در برخی نواحی با توجه موقعیت جغرافیایی دستگاه نیازی به آن نباشد. قابلیتی نیز برای اپراتورها در نظر گرفته شده است که می‌توانند این صدا را غیر فعال کنند.

در حال حاضر API مخصوصی برای استفاده از این قابلیت منتشر نشده است و انتظار می‌رود به دلیل حفظ حریم شخصی کاربران، در دسترس تمامی توسعه‌دهندگان قرار نگیرد. به هر حال چندین بار اشاره شده است که این ویژگی در اختیار برنامه‌های ضبط خواهد بود.

باید اشاره کنیم که این قابلیت در گذشته نیز در اندروید وجود داشته است؛ اما گوگل دسترسی توسعه‌دهندگان را به آن محدود می‌کرد. با این حال برخی سازندگان مانند سامسونگ، شیائومی و وان‌پلاس در سال‌های اخیر به‌صورت غیر رسمی این ویژگی را در محصولات خود فعال می‌کردند و حتی در برخی از موارد امکان صدور مجوز دسترسی از طریق برنامه‌های پلی استور نیز وجود داشت.


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد لغو قراداد شدند!

در ماه گذشته، تعداد قابل توجهی از اعضای هیئت علمی نیمه وقت دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات، به یکباره و به صورت غیر منتظره لغو قرارداد شدند!

افغانهای دوست داشتنی

در ایران اکثریت مهاجران را همسایگان افغانستانی ما شکل می‌دهند و آمار جرم‌خیزی آنان بسیار پایین‌تر از افراد جامعه میزبان است

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گداهای متفاوت در اندونزی

بعضی گداها در اندونزی لباس عروسک به تن می کنند و در خیابان همراه موزیک می رقصند. آنها قر می دهند، چشمک می زنند و زبان درازی می کنند تا مردم بخندند و پول بدهند.

ویدیو: نجات راننده تایوانی از مرگ در پی سقوط سنگ از کوه

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان