احتمال طغیان ملخ صحرایی در ایران وجود دارد

شناسه خبر: 195056 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸, ۱۷ : ۲۰ : ۰۰
احتمال طغیان ملخ صحرایی در ایران وجود دارد
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: هرچند در زمان حاضر مشکلی در زمینه حمله ملخ‌ها نداریم اما براساس گزارش دریافتی از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) احتمال طغیان موج جدیدی از این آفت در ایران در ماه آتی، وجود دارد.
۵۵آنلاین :

خسروعمرانی روز دوشنبه افزود: براین اساس برخی از استان‌های کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان با خطر حمله احتمالی ملخ‌ها روبرو هستند.

وی اضافه کرد: با توجه به وضعیت بارندگی‌ها و اقلیم کشور حمله ملخ‌ها در سه ماه آخر سال برای همه مناطق کشور وجود دارد و پیش‌بینی مبارزه با این آفت در سطح ۹۰۰ هزار هکتار از مزارع و مراتع شده‌است که باید تمهیدات اندیشیده و اقدام‌های لازم در این زمنیه انجام شود.

عمرانی بیان کرد: در این زمینه کارگاه آموزشی ملی سیستم‌های سمپاشی و تجهیزات مورد استفاده در مبارزه با ملخ صحرایی با حضور استادان سازمان حفظ نباتات کشور و شرکت‌های تولید کننده سمپاش‌های یو ال وی، توربولاینر، تکنسین‌ها و کارشناسان حفظ نباتات سراسر کشور به منظور ایجاد آمادگی و اتخاذ شیوه‌های مناسب مقابله با این آفت برگزار شد.

در مرحله نخست هجوم ملخ صحرایی به کشور در بهمن ماه سال گذشته با همت مردم، عزم مسئولان و کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی ۵۰ گروه به صورت زمینی و هوایی با این آفت مبارزه کردند و ۱۰۴ هزار و ۳۱۵هکتار از مزارع و مراتع استان بوشهر از وجود این آفت ناخوانده پاکسازی و با کمترین خسارت به بخش کشاورزی عوارض آن کنترل شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بانک های بی مسئولیت ایرانی

در بانک های آمریکا سیستم بانکداری الکترونیکی خدمات زیر را ارائه میکند و مسئولیت هک شدن حساب های افراد با بانک است

چرا از ایران مهاجرت نمی‌کنیم؟

خسرو خرم در شرایطی که همه فاکتور ها به نفع مهاجرت از ایران است، چرا عده زیادی مانند ما از اینجا نمی رویم؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ لحظه انفجار موشک پرتابی از نوار غزه در بزرگراه رژیم صهیونیستی

ویدئو؛ باخت تیم ایران در روبوکاپ آسیا پاسیفیک 2019

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر