اجاقی: کی‌روش شخصا در تمرینات رزمی ووشو آموزش دید

شناسه خبر: 138332 سرویس: ورزشی ، گوناگون جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷, ۵۲ : ۱۸ : ۰۰
اجاقی: کی‌روش شخصا در تمرینات رزمی ووشو آموزش دید
حسین اجاقی درباره همکاریش با کی روش گفت: کی روش از من خواسته بود با تمرینات خاص ووشو ، جوری روحیه بازیکنان را آماده کنم که از لحاظ جنگندگی و برخوردهای فیزیکی فوتبال مقابل بازیکنان مراکش ، اسپانیا و پرتغال کم نیاورند.
۵۵آنلاین :

حسین اجاقی در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در خصوص چرایی حضورش در تیم ملی فوتبال و تمرینات خاص ووشو با اعضای تیم ملی فوتبال، توضیح داد: کارلوس کی روش در نظر داشت بچه ها را از لحاظ جنگندگی، روحی روانی و بر خوردهای فیزیکی فوتبال بالا ببرد. همان طور که می دانید فوتبال یک بازی فیزیکی است که دهها برخورد فیزیکی و مصاف های تک به تک دارد، کی روش می خواست در این برخورد ها، جنگندگی بچه ها بالاتر رود و از لحاظ فیزیکی به خودباوری و اعتماد به نفس بیشتری برسند.

اجاقی ادامه داد: کی روش می خواست از طریق ورزش های رزمی به بخشی از این اهداف دست پیدا کند و در کنار تمرینات تیم، تمریناتی انجام شود تا بازیکنان برانگیخته شوند و روحیه جنگندگی آنها بالا رود. با تحقیقاتی که انجام داده بودند نهایتا به بنده رسیدند.

او افزود: جلسه ای دو ساعته با آقای کی روش داشتیم و در آن جلسه ایشان ایده های خود را مطرح کرد و من نیز نظراتم را دادم. بعد از چهار جلسه (یک جلسه تئوری با خود کی روش، یک جلسه تئوری و عملی با مربیان، یک جلسه عملی با ورزشکاران و یک جلسه هم عملی با خود آقای کی روش ) تصمیم گرفتند که این موضوع را رسانه ای کنند و ما کار را رسما آغاز کردیم.

اجاقی توضیح داد: کاری که ما کردیم این نبود که من بخواهم چیزی به بازیکنان آموزش دهم ، بازیکنان کارهای خود را در تیم ملی و باشگاه ها انجام داده بودند اما یک سری توانمندی هایی داشتند که خودشان از آن آگاهی نداشتند، کار ما این بود که کلید آن توانایی ها را برایشان روشن کنیم. به بازیکنان نشان دادیم که توانایی های زیادی دارند و پله پله یکسری کارها و حرکاتی انجام دادیم که فهمیدند این توانمندی را در برخوردهای فیزیکی دارند و چون به این توانایی رسیدند از لحاظ روانی نیز به این خودباوری رسیدند که در برابر بازیکنان مطرح خارجی چیزی کم ندارند و می توانند با آنها مقابله کنند.

او با بیان این مطلب که این تمرینات برای بازیکنان لیگ داخلی انجام شد، افزود: حدود 20 نفر در روزهای مختلف بعد از اتمام لیگ در کمپ حضور پیدا می کردند و با آنها تمرین می کردیم.

سرمربی تیم ملی ووشو ادامه داد: نتیجه این تمرینات این بود که بازیکنان ما فهمیدند از لحاظ فیزیکی، توانمندی های زیادی در ضربه پذیری دارند و حتی برتر از رقبا هستند و آن ترس اولیه که از حریفان و آسیب دیدگی داشتند با این خودباوری از بین رفت.

او با بیان اینکه 30 جلسه به طور کلی با بازیکنان مختلف تمرین داشتیم، افزود: کی روش در مثالی که می زد، می‌گفت:" یک جنگجو و سرباز وقتی به یک هدف غیر انسانی شلیک می کند، با اعتماد به نفس کامل هدف گیری و شلیک می کند اما وقتی در آن طرف یک نفر مثل خودش قرار داشته باشد دیگر با اعتماد به نفس هدف گیری نمی کند و خیلی مراقب است که مورد هدف قرار نگیرد"، همه هدف ما این بود که با تمرینات رزمی کاری کنیم تا بازیکنانمان با اعتماد به نفس بالا به مصاف حریفان بروند. قدرت تصمیم گیری لحظه ای و سرعت عکس العمل فیزیکی در کمترین لحظه انجام شود که خدا را شکر این روحیه و تلاش در تک تک بچه هایی که با آنها کارکردیم دیده شد.

اجاقی در پایان گفت: در جام جهانی روسیه بازیکنان ما در همه جنگ های تن به تن موفق و نترس بودند، وقتی در کار فیزیکی نترس و موفق باشید کار تکنیکی و تاکتیکی را هم به خوبی انجام می دهید که خدا را شکر، مردم  ما از تلاش، جنگندگی و تعصب بچه های تیم ملی فوتبال راضی بودند و لذت بردند.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرار مالیاتی،خواب را از دولت ربوده

دولت در قبال دریافت مالیات،ملزم به پاسخگویی در برابر مردم خواهد بود.

ایران و پاکستان، علاقه قدیمی و تنش جدید

به دلیل وجود پیوندهای تاریخی و فرهنگی میان ایران و پاکستان حضور خاندان های ایرانی الاصل در و همچنین فرقه ای بودن سیاست در پاکستان حضور شیعیان و خاندان های ایرانی در سیاست پاکستان یکی از روابط پنهان و در خفیه میان دو کشور است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر