نتیجه‌ای یافت نشد.

اجازه تعطیلی واحدهای تولیدی را ندهید

شناسه خبر: 165153 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۰ : ۰۰
اجازه تعطیلی واحدهای تولیدی را ندهید
معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: خراسان شمالی باید جزو استان‌های مرزی شود.
۵۵آنلاین :

بابک دین پرست شامگاه چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی خراسان شمالی با تأکید بر اینکه خراسان شمالی با یک کشور خارجی هم مرز است اما هیچ استفاده‌ای از این مهم نکرده و فرقی با استان‌های مرکزی کشور ندارد، اظهار کرد: درست است که ترکمنستان در معادلات ارزی کشوری سخت گیر است اما این دلیل نمی‌شود که کوتاه بیاییم و دهلیزی برای معادلات باز نکنیم.

دین پرست در ادامه از تمام فرمانداران خراسان شمالی خواست در اسرع وقت تمام واحدهای تولیدی را مورد بررسی قرار دهند و علت تعطیلی آنها را جویا شوند و در مرحله بعد تمام تلاش خود را بکنند که این واحدها شروع به کار کنند و با تمام قدرتی که دارند مانع تعطیلی واحدها شوند.

وی ادامه داد: همچنین فرمانداران با اختیارات تامی که دارند نهایت استفاده را بکنند اگر چه به صورت ذاتی باید با متخلف و رانت‌خوار برخورد کنند اما با تعطیلی واحد و از کار بیکار شدن نیروی کار با تمام توان ایستادگی کنید.

معاون امور اقتصادی وزیر کشور تصریح کرد: در خراسان شمالی سه مورد واحد تولیدی تملک شده توسط بانک‌ها وجود دارد که با دستور مقامات بالا باید هر چه زودتر اینها واگذار و به چرخه تولید باز گذرانده شوند.

دین پرست با ابراز تأسف از اینکه در کشور طرح‌هایی وجود دارد که با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد هنوز افتتاح نشده است، عنوان کرد: در خراسان شمالی نیز طرح‌هایی وجود دارد که از پیشرفت بالایی برخوردارند و باید هر چه زودتر به بهره برداری برسند تا مردم از دستاوردهای نظام بهره ببرند.

تکمیل تمام پروژه‌های سفر

معاون اقتصادی وزیر کشور در ادامه تأکید کرد: مدیران استانی مکلف هستند که تمام پروژه‌های سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور را اجرایی کنند و بایستی لیستی از وعده‌ها و قول‌هایی که وزرا و مسئولان وزارت‌خانه ای تهیه کنند و پیگیر آن‌ها بشوند.

به گفته دین پرست در حال حاضر هفت واحد مشکل دار و دو واحد تولیدی بحرانی در خراسان شمالی وجود دارد و این وظیفه مدیر کل کار و تعاون است.

وی همچنین به واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: تسهیلات خوبی که در این زمینه به بخش خصوصی داده می شود انگیزه و رغبت آنان را در این تعامل بیشتر می‌کند.

وی اضافه کرد: درحال حاضر ۱۷۳ عنوان اختیارات در سطح ملی به استان ها واگذار شده که می‌توان از آن ها برای تسطیح امور استفاده کرد، پس اجازه ندهید روی زمین بماند و خاک بخورد.

این مقام مسئول همچنین به عضویت خراسان شمالی در شورای توسعه اشاره کرد و افزود: تا کنون ۹ استان عضو این شورا بوده اند و به واسطه آن سرمایه گذارانی که تا سقف ۳۰ میلیارد تومان در این استان ها سرمایه گذاری می کنند می توانند از تسهیلاتی با ۵۰ درصد کمتر از سود مصوب استفاده کنند.

دین پرست همچنین درخواست کرد که معافیت های مالیاتی به صورت جامع و کامل اعلام شود تا همه در جریان آن قرار بگیرند و بتوانند از آن استفاده کنند.

وی در ادامه این جلسه به مصوباتی اشاره کرد که در بازدیدهایی که طی سفر سه روزه اش از واحد های تولیدی استان داشته و قول داد تا در تهران پیگیر وعده هایی که داده است باشد.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر