اثر عجیب آتش سوزی شب‌گذشته پالایشگاه نفت تهران بر آلودگی هوای پایتخت

شناسه خبر: 116128 سرویس: اجتماعی شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶, ۵۴ : ۱۷ : ۰۰
اثر عجیب آتش سوزی شب‌گذشته پالایشگاه نفت تهران بر آلودگی هوای پایتخت
آتش­ سوزی در پالایشگاه نفت تهران باعث افزایش غلظت آلاینده­ ها در مناطق جنوبی شهر تهران شد.
۵۵آنلاین :

اين آتش سوزي از ساعت 16 روز جمعه آغاز و باعث شد ایستگاه شهرری در منطقه 20 يكي از آلوده‌ترين روزهاي سال را در خود ثبت كند. طبق اطلاعات رسیده از ایستگاه شهر ری شرکت کنترل کیفیت هوا با توجه به احتراق به وجود آمده در پالایشگاه تهران، انتشار آلاینده‌های گازی و دوده در این منطقه باعث افزایش غلظت آلاینده‌هایی چون اکسیدهای نیتروژن، ذرات معلق کمتر از 10 و 2.5 میکرون و منوکسیدکربن شد.

مريم نادری، مدير واحد پايش شركت كنترل كيفيت هواي تهران در اين باره گفت: غلظت آلاینده­ های منوکسیدکربن، PM10، PM2.5و اکسیدهای نیتروژن از ساعت شروع آتش­سوزی با شیب تندی بالا رفت و نقطه اوج غلظت آلاینده­ ها ساعت 00:00 بوده و پس از آن به سرعت غلظت آلاینده­ ها کاهش یافت. همچنین شاهد افزایش غلظت ذرات معلق کوچکتر از 10 میکرون به بیش از 200 میکروگرم بر مترمکعب بودیم که شرایط هشدار محسوب مي شود. همچنین غلظت ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه­های حساس بود.

به گفته نادري، پيش از اين شاخص کیفیت هوای تهران طی چند روز گذشته به دلیل حاکمیت جو آرام و پایدار در منطقه، باعث شده بود از روز دوشنبه تا­کنون در شرایط ناسالم برای گروه­های حساس باقی بماند. هرچند روزسه‌شنبه به دلیل وزش باد موثر در برخی ساعات غلظت‌ها تا حدودی کاهش پیدا کرد و روز سالمی را سپري شد اما درروزهای پایانی هفته نیز با وجود کاهش تردد خودروها، به دلیل تداوم شرایط پایدار موجود و شرایط فصلی باعث انباشت روزانه غلظت‌ها طی 3روز پایانی هفته شد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر