اثر عجیب آتش سوزی شب‌گذشته پالایشگاه نفت تهران بر آلودگی هوای پایتخت

شناسه خبر: 116128 سرویس: اجتماعی شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶, ۵۴ : ۱۷ : ۰۰
اثر عجیب آتش سوزی شب‌گذشته پالایشگاه نفت تهران بر آلودگی هوای پایتخت
آتش­ سوزی در پالایشگاه نفت تهران باعث افزایش غلظت آلاینده­ ها در مناطق جنوبی شهر تهران شد.
۵۵آنلاین :

اين آتش سوزي از ساعت 16 روز جمعه آغاز و باعث شد ایستگاه شهرری در منطقه 20 يكي از آلوده‌ترين روزهاي سال را در خود ثبت كند. طبق اطلاعات رسیده از ایستگاه شهر ری شرکت کنترل کیفیت هوا با توجه به احتراق به وجود آمده در پالایشگاه تهران، انتشار آلاینده‌های گازی و دوده در این منطقه باعث افزایش غلظت آلاینده‌هایی چون اکسیدهای نیتروژن، ذرات معلق کمتر از 10 و 2.5 میکرون و منوکسیدکربن شد.

مريم نادری، مدير واحد پايش شركت كنترل كيفيت هواي تهران در اين باره گفت: غلظت آلاینده­ های منوکسیدکربن، PM10، PM2.5و اکسیدهای نیتروژن از ساعت شروع آتش­سوزی با شیب تندی بالا رفت و نقطه اوج غلظت آلاینده­ ها ساعت 00:00 بوده و پس از آن به سرعت غلظت آلاینده­ ها کاهش یافت. همچنین شاهد افزایش غلظت ذرات معلق کوچکتر از 10 میکرون به بیش از 200 میکروگرم بر مترمکعب بودیم که شرایط هشدار محسوب مي شود. همچنین غلظت ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه­های حساس بود.

به گفته نادري، پيش از اين شاخص کیفیت هوای تهران طی چند روز گذشته به دلیل حاکمیت جو آرام و پایدار در منطقه، باعث شده بود از روز دوشنبه تا­کنون در شرایط ناسالم برای گروه­های حساس باقی بماند. هرچند روزسه‌شنبه به دلیل وزش باد موثر در برخی ساعات غلظت‌ها تا حدودی کاهش پیدا کرد و روز سالمی را سپري شد اما درروزهای پایانی هفته نیز با وجود کاهش تردد خودروها، به دلیل تداوم شرایط پایدار موجود و شرایط فصلی باعث انباشت روزانه غلظت‌ها طی 3روز پایانی هفته شد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان