اتحادیه نمایشگاه داران خودرو شفاف سازی کند

شناسه خبر: 122344 سرویس: گوناگون سه شنبه ۱۹ دي ۱۳۹۶, ۱۹ : ۱۴ : ۰۰
اتحادیه نمایشگاه داران خودرو شفاف سازی کند
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران به جای اظهارنظر در خصوص شرکت های واردکننده خودرو به این سوال پاسخ دهد، که آیا اتحادیه نمایشگاه داران، حق گرفتن کمک های مردمی از برخی نمایشگاه داران را دارد؟
۵۵آنلاین :

علی رغم اینکه بسیاری از نمایشگاه داران خودرو از عملکرد اتحادیه متبوعه شان انتقاد دارند، ولی همچنان شاهد عملکرد قابل تامل این اتحادیه هستیم. از آنجا که غالب اعضای هئیت مدیره اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، خود دارای نمایشگاه اتومبیل هستند، این سوال جدی مطرح است که در چنین شرایطی چگونه می توان انتظار داشت، اعضای هیئت مدیره منصفانه عمل کنند و منافع تمامی اعضا را در نظر بگیرند.

متاسفانه وجود نمایشگاه داران غیرمجاز و فاقد گواهی نامه، فروش خودروهای تقلبی و تصادفی به نام خودرو صفر؛ زدوبند در بازار برای افزایش قیمت از جمله مشکلات موجود در این صنف است که گویا هیچ کس در اتحادیه نمایشگاه داران حاضر به پاسخگویی نیست. علی رغم پیگیری ها پردیس خودرو در اعلام اسامی نمایشگاه داران غیرمجاز از سوی مسئولین اتحادیه، ولی تاکنون این اتفاق نیفتاده است. 

این در حالی است که رئیس اتحادیه نمایشگاه داران، به جای توجه و بررسی مشکلات موجود در صنف خود، پا را فراتر نهاده و به نمایندگی از سازمان حمایت به دنبال برخورد با شرکت های غیرمجاز واردکننده خودرو است. اینکه ایشان طبق چه اسناد و اطلاعاتی در این خصوص بارها در رسانه ها اظهارنظر می کند، خود جای بسی تامل است. حتی به فرض اثبات غیرمجاز بودن برخی از شرکت های واردکننده، اتحادیه نمایشگاه داران طبق چه مجوزی مبادرت به این کار می نماید، از دیگر ابهامات مسئله است.

حضور پررنگ و جهت دار رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در عرصه رسانه علیه برخی از شرکت های واردکننده خودرو، معنادار باشد. آیا بهتر نیست سعید موئتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو به جای برخورد با شرکت های واردکننده خودرو به نمایشگاه داران غیرمجاز رسیدگی نماید؟ به نظر می رسد ایشان به جای اظهارنظر در این خصوص که هیچگاه در حیطه مسئولیت وی نیست، به این سوال پاسخ دهد، که آیا اتحادیه نمایشگاه داران، حق گرفتن کمک های مردمی از برخی نمایشگاه داران را دارد؟ و به طور گرفتن کمک های مردمی از اعضای اتحادیه به چه هدفی صورت می گیرد؟


منبع : پردیس خودرو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پارک، خانه شما نیست! سگ‌ها را ببندید

دستکم سگ های بزرگ، عامل بالقوه خطر هستند و به استناد همین قوانین موجود، پلیس می تواند از تردد آنها در معابر عمومی جلوگیری کند. به نظر می رسد، اکثریت نیز با این پیشنهاد موافق باشند چرا که سگ هایی مانند سگ های حادثه ساز لواسان، در هر نقطه دیگری می توانند فجایعی حتی بدتر بیافرینند

ریشه جدایی مردم از سیاست مداران چیست؟

آدمی، موجودی هوشمند و سودجو است که تلاش می کند با کمترین هزینه، بیشترین منفعت را به سوی خود جذب کند. وقتی تعداد انسان ها از «یک» فراتر رود، زمینه تزاحم فراهم می آید. بنا به تعریف، حکومت شکل می گیرد تا منافع جمعی اتباعش را تامین و تزاحم بین آن ها را مدیریت کند. اما در جهان واقعی، موضوع این قدرساده نیست. قدرت، به طور وسیعی نه در خدمت منافع جامعه بلکه برای جلب منفعت حکمران به کار رفته است. در واقع حاکم در برابر این سوال قرار می گیرد که وقتی قدرت را در دست دارد، چرا نباید آن را حداکثری، فراگیر، مطلق، مادام العمر و موروثی کند؟ پادشاهی که نوع غالب حکومت در تاریخ بشر است- این گونه زاده می شود. سوال بزرگ یک شاه همیشه آن است که چگونه می تواند تزاحم منافع خود با رعایایش را به صورت بهینه مدیریت کند؟ جوری که خودش بیشترین و ماندگارترین نفع را ببرد، ارکان حکومتش دلایل کافی برای حمایت از او داشته باشند و رعیت نیز آن قدر بهره ببرد که نیاشوبد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: سایه مرگبار مالچ پاشی بر طبیعت خوزستان

در حالی که متخصصان و کارشناسان بارها کانون ریزگردها را قسمت های خشک شده تالاب های جنوب کشور، به ویژه هورالعظیم و راه مهار آن را پاشیدن ریگ دانسته اند، دست دولت و پیمانکاران "مالچ پاش" بر پوشاندن شنزارها و ماسه زارهای خوزستان با گرد مرگ اصرار دارند.

ویدیو: صید ماهی سمان و هامور به روش خیه یا خطره در ساحل عسلویه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر