اتحادیه اروپا خواستار اتحاد گروه 7 در خصوص ایران شد

شناسه خبر: 186585 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸, ۳۴ : ۱۸ : ۰۰
اتحادیه اروپا خواستار اتحاد گروه 7 در خصوص ایران شد
اتحادیه اروپا روز پنجشنبه هشدار داد اختلاف میان هفت کشور عضو گروه هفت (G7) در خصوص ایران غیرسازنده است و پیشرفت در خصوص توافق هسته‌ای را مختل می‌کند.
۵۵آنلاین :

اتحادیه اروپا روز پنجشنبه هشدار داد اختلاف میان هفت کشور عضو گروه هفت (G7) در خصوص ایران غیرسازنده است و پیشرفت در خصوص توافق هسته‌ای را مختل می‌کند. 

به نوشته خبرگزاری رسمی کویت، یک مقام ارشد اتحادیه اروپا که در جمع خبرنگاران در بروکسل حضور داشت به شرط عدم افشای نام گفت: «ایران در حال اختلاف‌افکنی در گروه ۷ است. این، پارادوکس بزرگی است چون اتحادیه اروپا، آمریکا و همه ما در این هدف که ایران نباید به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شود اشتراک‌نظر داریم.»

این مقام اتحادیه اروپا همچنین تصریح کرده مسئله ایران از جمله مسائل خارجی است که اعضای گروه ۷ در جریان نشست خود که از روز ۲۴ اوت (۲ شهریورماه) آغاز می‌شود مورد بررسی قرار خواهند داد. او گفت این کشورها درباره آنچه به ادعای او «نقش غیرسازنده ایران در منطقه» است به گفت‌وگو خواهند پرداخت. 

مقام اتحادیه اروپا ضمن تأکید دوباره بر پایبندی این اتحادیه به توافق هسته‌ای برجام پایبند خاطرنشان کرد رایزنی‌ها در خصوص تهران دامنه‌ای فراتر از مسئله امنیت دریانوردی در تنگه هرمز خواهد داشت. 

وی با تصریح بر اینکه تنش میان اتحادیه اروپا و آریکا غیرسازنده است گفت: «از زمانی که آمریکا از توافق هسته‌ای خارج شد ما قدر نبوده‌ایم بر سر هیچ‌کدام از مسائل مربوط به پرونده ایران به پیشرفت دست پیدا کنیم.» او تأکید کرد: «ما به اتحاد در میان اعضای گروه ۷ در خصوص ایران نیاز داریم.»

در نشست سران کشورهای گروه هفت که از دو روز دیگر ( ۲ شهریورماه/۲۴ اوت) در شهر «بیاریتز» فرانسه آغاز می‌شود  سران کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلیس و آمریکا و همچنین رئیس شورای اروپا حضور خواهند داشت. فرانسه ریاست فعلی این گروه را به عهده دارد. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مونتیگو را بشناسید

پشت پرده سایت های شرط بندی فارسی

چند پلاسکوی دیگر فرو می‌ریزد؟

پاساژ کاشانی در خیابان امیر کبیر قابلیت تبدیل شدن به پلاسکویی دیگر را دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : ماساژ داغ مصری!

ویدئو : تراشیدن موی سر در اعتراض به سیاست های کشور

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر