ابراز خرسندی ظریف از آغاز دورانی جدید و سازنده در روابط ایران و ازبکستان

شناسه خبر: 137438 سرویس: سیاست سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷, ۳۷ : ۱۶ : ۰۰
ابراز خرسندی ظریف از آغاز دورانی جدید و سازنده در روابط ایران و ازبکستان
ظریف با ابراز خرسندی از آغاز دورانی جدید در روابط ایران و ازبکستان، توسعه همکاری‌های تهران - تاشکند را به سود منافع و مصالح دو ملت و در جهت تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و تامین صلح، ثبات و امنیت در منطقه خواند.
۵۵آنلاین :

«ویکتور محمود اف» دبیر شورای امنیت ملی ریاست جمهوری ازبکستان و هیات عالی سیاسی و اقتصادی همراه وی، امروز (سه‌شنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌ئگو کرد.
 
محمود اف، دیدارهای خود و هیات همراه با مقامات عالی کشورمان را بسیار سازنده توصیف و با اشاره به اشتراکات عمیق تاریخی و فرهنگی و مواضع مشترک در مسائل منطقه و بین‌المللی بین دو کشور، گفت: رهبری ازبکستان معتقد به  تعمیق و گسترش روابط در همه زمینه‌ها با جمهوری اسلامی ایران است و ازبکستان خواستار پیشبرد روابط و همکاری‌های اقتصادی در همه زمینه‌ها، از جمله ترانزیت، حمل و نقل، انرژی و نیز تبادلات فرهنگی و توریسم با جمهوری اسلامی و بر اساس اراده مشترک استد.

 ظریف نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر هیات عالیرتبه ازبکستان و ابراز خوشبینی نسبت به آینده روابط فیمابین، گفت: خوشحالیم که شاهد شروع دورانی جدید و سازنده بین ازبکستان با منطقه و جمهوری اسلامی ایران هستیم و توسعه همکاری‌های تهران - تاشکند را به سود منافع و مصالح دو ملت و در جهت تقویت همکاری‌های منطقه‌ای و تامین صلح، ثبات و  امنیت در منطقه می‌دانیم.  
 
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین، کمک به روند تقویت امنیت و ثبات و همکاری‌های اقتصادی در حوزه ترانزیت در افغانستان را از جمله اهداف دو کشور در جهت تقویت همکاری‌های منطقه ای خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان منطقه‌ای قوی بر اساس همکاری است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سناتور جمهوریخواه آمریکایی: اگر ژن ایرانی داشته باشم وحشتناک خواهد بود!

"نایاک"- شورای ملی ایرانیان و آمریکاییان- از لیندسی گراهام خواسته تا بابت این اظهارات نژادستیزانه، عذرخواهی کند.

دل کندن از شهر برای نجات روستا

گزارشی از دو خانه بومگردی که دو زن به امید کمک به زنان روستایی آنها را راه اندازی و اقتصاد محلی‌ها را دگرگون کرده‌اند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر