نتیجه‌ای یافت نشد.

آیا لذت برای معنادار شدن زندگی کافی است؟

شناسه خبر: 169379 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۹ : ۰۰
آیا لذت برای معنادار شدن زندگی کافی است؟
انتشارات مولی به زودی کتاب لذت و معنای زندگی را منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.
۵۵آنلاین :

وقتی بحث لذت و شادی وارد فضای فلسفی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مهمی را به دنبال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورد که بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارتباط با مبحث معنای زندگی نیست. اینکه آیا معنای زندگی صرفاً پرداختن به احوال نفسانی و احساس لذت است؟ آیا خود فرآیند زندگی، دارای ارزش ذاتی نبوده و تنها لذت دارای ارزش ذاتی است؟ پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و ابهاماتی از این دست پرداختن به مسئله لذت و معنای زندگی را امری اجتناب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ناپذیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

در کتاب حاضر دیدگاه سه نفر از بزرگان فلسفه را مورد بررسی قرار خواهیم داد: ارسطو، نماینده فلسفه یونان؛ ابن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سینا، نماینده فلسفه اسلامی؛ جرمی بنتام، نماینده فلسفه جدید. با توجه به ارتباط میان لذت و معنا، پرسش اساسی این است که آیا لذت شرط لازم و کافی برای معناداری است یا خیر؟ به عبارت دیگر آیا لذت برای معنادار شدن زندگی لازم است؟ و اگر لازم است، آیا برای معناداری کفایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند؟

لذت و معنای زندگی
بررسی تطبیقی دیدگاه ارسطو، ابن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سینا، بنتام
سیده نرجس عمرانیان
انتشارات مولی


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر