نتیجه‌ای یافت نشد.

آیا لذت برای معنادار شدن زندگی کافی است؟

شناسه خبر: 169379 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۹ : ۰۰
آیا لذت برای معنادار شدن زندگی کافی است؟
انتشارات مولی به زودی کتاب لذت و معنای زندگی را منتشر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.
۵۵آنلاین :

وقتی بحث لذت و شادی وارد فضای فلسفی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مهمی را به دنبال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورد که بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارتباط با مبحث معنای زندگی نیست. اینکه آیا معنای زندگی صرفاً پرداختن به احوال نفسانی و احساس لذت است؟ آیا خود فرآیند زندگی، دارای ارزش ذاتی نبوده و تنها لذت دارای ارزش ذاتی است؟ پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و ابهاماتی از این دست پرداختن به مسئله لذت و معنای زندگی را امری اجتناب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ناپذیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند.

در کتاب حاضر دیدگاه سه نفر از بزرگان فلسفه را مورد بررسی قرار خواهیم داد: ارسطو، نماینده فلسفه یونان؛ ابن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سینا، نماینده فلسفه اسلامی؛ جرمی بنتام، نماینده فلسفه جدید. با توجه به ارتباط میان لذت و معنا، پرسش اساسی این است که آیا لذت شرط لازم و کافی برای معناداری است یا خیر؟ به عبارت دیگر آیا لذت برای معنادار شدن زندگی لازم است؟ و اگر لازم است، آیا برای معناداری کفایت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند؟

لذت و معنای زندگی
بررسی تطبیقی دیدگاه ارسطو، ابن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سینا، بنتام
سیده نرجس عمرانیان
انتشارات مولی


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر