نتیجه‌ای یافت نشد.

آمریکا یک بمب اتمی "تاکتیکی" را در نوادا آزمایش کرد

شناسه خبر: 100817 سرویس: سیاست شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶, ۲۴ : ۱۰ : ۰۰
آمریکا یک بمب اتمی "تاکتیکی" را در نوادا آزمایش کرد
همزمان با معطوف شدن توجه جهان به نخستین استفاده رزمی آمریکا از قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود موسوم به "مادر بمب‌ها"، اداره امنیت ملی اتمی آمریکا از آزمایش "موفقیت آمیز" یک بمب اتمی گرانشی به روز شده در نوادا خبر داد.
۵۵آنلاین :

همزمان با معطوف شدن توجه جهان به نخستین استفاده رزمی آمریکا از قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود موسوم به "مادر بمب‌ها"، اداره امنیت ملی اتمی آمریکا از آزمایش "موفقیت آمیز" یک بمب اتمی گرانشی به روز شده در نوادا خبر داد.

"اداره امنیت ملی اتمی و نیروی هوایی آمریکا" روز جمعه در صحرای نوادا نخستین آزمایش میزان کیفیت و صلاحیت بمب اتمی گرانشی B61-12 را انجام داد. آمریکا این سلاح را یک بمب اتمی تاکتیکی خوانده است.

اداره امنیت ملی اتمی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: هدف از این آزمایش ارزیابی عملکرد غیراتمی این سلاح و توانایی‌های جنگنده اف 16 برای بارگیری و پرتاب موفقیت آمیز این بمب بود. یک جنگنده اف 16 از پایگاه نیروی هوایی نلیس این بمب اتمی را که خالی از مواد هسته‌ای بود، پرتاب کرد.

ژنرال مایکل لوتون، معاون مجری اداره امنیت ملی اتمی آمریکا درجریان انجام این اقدام نظامی گفت: این آزمایش موفقیت آمیز داده‌های مهمی را درخصوص تعیین صلاحیت و کیفیت این بمب فراهم کرده که نشان می‌دهد این سلاح نیازهای نظامی اساسی را فراهم می‌کند.

اداره امنیت ملی اتمی بخشی از وزارت انرژی آمریکاست است که مسئولیت مدیریت سلاح‌های اتمی این کشور را بر عهده دارد.

بمب B61-12 مدل به روز شده بمب گرانشی B61 است که قصد دارد جایگزین تمامی بمب‌های B61 کنونی آمریکا شود.

در همین حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز اقدام برای به روز رسانی این بمب اتمی را که در زمان باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا آغاز شده بود، تحسین کرد.


منبع : ایسنا
برچسب ها
آمریکاارزیابی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آقای جهانگیری به این سوالات جواب دهید

اينكه بيش از بيست ميليارد دلار ارز ٤٢٠٠ توماني را سال گذشته به افرادي داديد و آنها يا جنس وارد نكردند يا اينكه اجناس را با ارز آزاد به مردم فروختند مشكل مديريتي است يا سياسي ؟

بچه بازی را تمام کنید .

مدیران ارشد صدا و سیما بهتر است همین امشب این بچه بازی تمام کنند و علی فروغی را به کلاس اصلاح رفتار کیش شخصیت بفرستند و فروسی پور را هم توبیخ کنند اما نود را با عادل فردوسی پور ادامه دهند .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آدم های های پر انرژی

این پیرمرد هر روز با دوچرخه اش که یک ضبط روی آن نصب کرده، توی خیابان های همدان می چرخه و موسیقی سنتی پخش می کنه تا رهگذران لذت ببرند

ویدیو: سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی!

سلام بر نماینده مجلس شورای اسلامی! تراکتورسازی تبریز تیمی درخشان با هواداران پرشور است. آنها چشم نواز بازی می کنند و یکی از معدود تیم های شایسته کسب جام هستند. تراکتورسازان چند هفته مانده به پایان لیگ، با یک بازی بیشتر نسبت به رقبا و یک امتیاز افزون تر در صدر قرار گرفته اند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر