آمریکا یک بمب اتمی "تاکتیکی" را در نوادا آزمایش کرد

شناسه خبر: 100817 سرویس: سیاست شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶, ۲۴ : ۱۰ : ۰۰
آمریکا یک بمب اتمی "تاکتیکی" را در نوادا آزمایش کرد
همزمان با معطوف شدن توجه جهان به نخستین استفاده رزمی آمریکا از قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود موسوم به "مادر بمب‌ها"، اداره امنیت ملی اتمی آمریکا از آزمایش "موفقیت آمیز" یک بمب اتمی گرانشی به روز شده در نوادا خبر داد.
۵۵آنلاین :

همزمان با معطوف شدن توجه جهان به نخستین استفاده رزمی آمریکا از قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود موسوم به "مادر بمب‌ها"، اداره امنیت ملی اتمی آمریکا از آزمایش "موفقیت آمیز" یک بمب اتمی گرانشی به روز شده در نوادا خبر داد.

"اداره امنیت ملی اتمی و نیروی هوایی آمریکا" روز جمعه در صحرای نوادا نخستین آزمایش میزان کیفیت و صلاحیت بمب اتمی گرانشی B61-12 را انجام داد. آمریکا این سلاح را یک بمب اتمی تاکتیکی خوانده است.

اداره امنیت ملی اتمی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: هدف از این آزمایش ارزیابی عملکرد غیراتمی این سلاح و توانایی‌های جنگنده اف 16 برای بارگیری و پرتاب موفقیت آمیز این بمب بود. یک جنگنده اف 16 از پایگاه نیروی هوایی نلیس این بمب اتمی را که خالی از مواد هسته‌ای بود، پرتاب کرد.

ژنرال مایکل لوتون، معاون مجری اداره امنیت ملی اتمی آمریکا درجریان انجام این اقدام نظامی گفت: این آزمایش موفقیت آمیز داده‌های مهمی را درخصوص تعیین صلاحیت و کیفیت این بمب فراهم کرده که نشان می‌دهد این سلاح نیازهای نظامی اساسی را فراهم می‌کند.

اداره امنیت ملی اتمی بخشی از وزارت انرژی آمریکاست است که مسئولیت مدیریت سلاح‌های اتمی این کشور را بر عهده دارد.

بمب B61-12 مدل به روز شده بمب گرانشی B61 است که قصد دارد جایگزین تمامی بمب‌های B61 کنونی آمریکا شود.

در همین حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز اقدام برای به روز رسانی این بمب اتمی را که در زمان باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا آغاز شده بود، تحسین کرد.


منبع : ایسنا
برچسب ها
آمریکاارزیابی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تجربه ناکام «تغییر ساعت»

طرح تغییر ساعت رسمی «روشنایی ذخیره روز» که برای نخستین بار در خلال جنگ جهانی اول آغاز شد و در ادامه با توجیه صرفه اقتصادی و مصرفی در بسیار از کشورها مورد استفاده قرار گرفت، در حال تبدیل شدن به طرحی منفور در میان کارشناسان و مردم است؛ چراکه تحقیقات نشان داده است این طرح می‌تواند پیامد‌های منفی قابل‌ملاحظه‌ای در میزان سلامتی افراد، افزایش مصرف انرژی و بروز حوادث جاده‌ای داشته باشد. کاهش خلاقیت افراد در طول روز از اثرات دیگر آن به‌شمار می‌رود.

اگر در خرمشهر 5 تا آر پی جی داشتم سقوط نمیکرد

روایت سیدمحمد غرضی، استاندار وقت خوزستان از روزهای ابتدای جنگ:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر