آمریکا یک بمب اتمی "تاکتیکی" را در نوادا آزمایش کرد

شناسه خبر: 100817 سرویس: سیاست شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶, ۲۴ : ۱۰ : ۰۰
آمریکا یک بمب اتمی "تاکتیکی" را در نوادا آزمایش کرد
همزمان با معطوف شدن توجه جهان به نخستین استفاده رزمی آمریکا از قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود موسوم به "مادر بمب‌ها"، اداره امنیت ملی اتمی آمریکا از آزمایش "موفقیت آمیز" یک بمب اتمی گرانشی به روز شده در نوادا خبر داد.
۵۵آنلاین :

همزمان با معطوف شدن توجه جهان به نخستین استفاده رزمی آمریکا از قوی‌ترین بمب غیرهسته‌ای خود موسوم به "مادر بمب‌ها"، اداره امنیت ملی اتمی آمریکا از آزمایش "موفقیت آمیز" یک بمب اتمی گرانشی به روز شده در نوادا خبر داد.

"اداره امنیت ملی اتمی و نیروی هوایی آمریکا" روز جمعه در صحرای نوادا نخستین آزمایش میزان کیفیت و صلاحیت بمب اتمی گرانشی B61-12 را انجام داد. آمریکا این سلاح را یک بمب اتمی تاکتیکی خوانده است.

اداره امنیت ملی اتمی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: هدف از این آزمایش ارزیابی عملکرد غیراتمی این سلاح و توانایی‌های جنگنده اف 16 برای بارگیری و پرتاب موفقیت آمیز این بمب بود. یک جنگنده اف 16 از پایگاه نیروی هوایی نلیس این بمب اتمی را که خالی از مواد هسته‌ای بود، پرتاب کرد.

ژنرال مایکل لوتون، معاون مجری اداره امنیت ملی اتمی آمریکا درجریان انجام این اقدام نظامی گفت: این آزمایش موفقیت آمیز داده‌های مهمی را درخصوص تعیین صلاحیت و کیفیت این بمب فراهم کرده که نشان می‌دهد این سلاح نیازهای نظامی اساسی را فراهم می‌کند.

اداره امنیت ملی اتمی بخشی از وزارت انرژی آمریکاست است که مسئولیت مدیریت سلاح‌های اتمی این کشور را بر عهده دارد.

بمب B61-12 مدل به روز شده بمب گرانشی B61 است که قصد دارد جایگزین تمامی بمب‌های B61 کنونی آمریکا شود.

در همین حال دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز اقدام برای به روز رسانی این بمب اتمی را که در زمان باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا آغاز شده بود، تحسین کرد.


منبع : ایسنا
برچسب ها
آمریکاارزیابی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر