آمبولانس‌های مجهز به ۵G در انگلیس آزمایش می‌شوند

شناسه خبر: 190673 سرویس: فناوری ، گوناگون پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸, ۰۸ : ۲۰ : ۰۰
آمبولانس‌های مجهز به ۵G در انگلیس آزمایش می‌شوند
یک اپراتور موبایل قصد دارد در ماه جاری آمبولانس‌های مجهز به اینترنت ۵G را در انگلیس آزمایش کند. آمبولانس‌های مجهز به این فناوری امکان پخش زنده ویدئو و مشاوره با کارشناسان را فراهم می‌کنند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تلگراف، شرکت O۲ قصد دارد در ماه جاری آمبولانس‌های مجهز به نسل پنجم اینترنت را در انگلیس آزمایش کند. در همین راستا این اپراتور موبایل با شرکت سامسونگ و سرویس سلامت همگانی انگلیس(NHS) همکاری می‌کند. O۲ قصد دارد فناوری ۵G را روی ۶ آمبولانس در شرق انگلیس آزمایش کند. آمبولانس‌های مجهز به ۵G قابلیت ارائه سرویس‌هایی مانند فناوری پخش زنده ویدئو و استفاده از اسکنرهای با کیفیت را در خودروهای اورژانس دارند.
۵۵آنلاین :

این آزمایش در حقیقت برای بررسی تاثیرگذاری ارتقای ارتباط اینترنتی در شیوه عملکرد امدادگران درمان بیماران انجام می‌شود. طی آزمایش مذکور، وضعیت اورژانسی شبیه‌سازی می‌شود که در آن امدادگران با کمک فناوری ۵G از راه دور اطلاعات را جمع‌آوری و با کارشناسان مشورت می‌کنند. سرعت آپلود و دانلود شبکه اینترنت ۵G حدود ۱۰۰ بار بیشتر از شبکه‌های ۴G است. هرچند فناوری ۵G به‌تدریج در بخش‌هایی از انگلیس در حال گسترش است و مهم‌ترین مورد مصرف آن برقراری اتصال اینترنت برای موبایل به حساب می‌آید، اما کارشناسان مخابراتی امیدوارند از این استاندارد جدید اینترنت موبایل در صنایع دیگر و همچنین بخش عمومی نیز استفاده کنند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این حسین کیست....؛؟

این حسین کیست که همه عالم دیوانه اوست، این جمله مختصر ترین و کاملترین جمله ای است که می توان با آن امام حسین علیه السلام را توصیف کرده و پی به عظمتش در عالم بشریت برد، آری واقعاً این حسین کیست؟

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جنایات جنگی ترکیه علیه سوریه

ویدئو : مردان مسلح پسر ال چاپو را فراری دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر