نتیجه‌ای یافت نشد.

آمازون هم یک تریلیون دلاری شد

شناسه خبر: 144092 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷, ۱۵ : ۱۵ : ۰۰
آمازون هم یک تریلیون دلاری شد
آمازون پس از اپل دومین شرکت آمریکایی شد که ارزش مالی آن به یک تریلیون دلار رسید. آمازون نحوه خرید مردم در شبکه اینترنت را متحول کرده و بزرگترین فروشنده اینترنتی جهان است.
۵۵آنلاین :

آمازون پس از اپل دومین شرکت آمریکایی شد که ارزش مالی آن به یک تریلیون دلار رسید. آمازون نحوه خرید مردم در شبکه اینترنت را متحول کرده و بزرگترین فروشنده اینترنتی جهان است.

طی دو دهه کار که ابتدا با فروش کتاب آغاز شد دامنه فعالیت این شرکت در عرصه‌های گوناگون از جمله فروش و تجارت کامپیوتر، بایگانی‌های مجازی و پخش محصولات تصویری از طریق اینترنت گسترش یافته است.

به دلیل موفقیت چشمگیر آمازون اکنون جف بزوس بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت در فهرست مجله فوربس ثروتمندترین میلیاردر جهان است.

ارزش سهام آمازون روز سه‌شنبه ۱۳ شهریور در آغاز کار بازار مالی حدود ۱.۷ افزایش یافت و در نتیجه ارزش مالی آن از مرز یک تریلیون دلار عبور کرد هر چند بعد از آن تا حدی از ارزش سهام آن کاسته شد.

ارزش مالی شرکت اپل در اوایل ماه اوت امسال به یک تریلیون دلار رسید.

مراکز مالی و بازار سهام آمریکا به گسترش فعالیت آمازون در عرصه‌های جدید علاقه زیادی نشان می‌دهند.

بخش خدمات اینترنتی آمازون به شرکت‌ها و دولت‌ها خدماتی نظیر بایگانی‌های مجازی ارائه می‌دهد و بخش آگهی‌های تجاری این شرکت با انتشار آگهی محصولات شرکت‌های دیگر در وبسایت خرید خود میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کند.

با تکیه به این درآمدها آمازون می‌تواند هزینه سنگین گرداندن فروشگاه اینترنتی خود را تامین کند. تحت تاثیر رشد آگهی‌های تجاری، خدمات اینترنتی و فروش آنلاین سود آمازون در سه ماهه دوم امسال در حد چشمگیری افزایش یافت و برای اولین بار از مرز دو میلیارد دلار عبور کرد.

جف بزوس در سال ۱۹۹۴ در گاراژ منزلش و با پولی که از والدینش قرض گرفته بود آمازون را تاسیس کرد.

این شرکت ابتدا «کادابرا» نام داشت ولی پس از مدتی نام آن به آمازون تغییر یافت.

آمازون در اوایل سال ۱۹۹۷ به یک شرکت سهامی بدل شد و به مدت یک دهه رشد را بر سودآوری ترجیح داد و همزمان در ساخت انبار برای نگهداری و توزیع کالاهایی که از طریق اینترنت می‌فروشد، شبکه‌های توزیع و مراکز آماری اطلاعاتی سرمایه‌گذاری زیادی کرد.

کارشناسان می‌گویند آمازون و اپل را نمی‌توان با یکدیگر مقایسه کرد چون حوزه فعالیت آنها کاملا متفاوت است. شرکت اپل اساسا به تولید و فروش آیفون وابسته است در حالی که آمازون در عرصه‌های بسیار متنوعی فعالیت می‌کند.

کارشناسان معتقدند دلیل اصلی موفقیت آمازون این است که بیش از هر شرکت دیگری نوآوری می‌کند.


منبع : فردا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

متهم اصلی بحران گوسفند

آقای سیاست‌گذار تصور می‌کند گوشت ارزان فقط با دلار ارزان امکان‌پذیر است. اما فراموش می‌کند که هزینه فرصت دلاری که با شعبده‌بازی حسابداری برای واردات گوشت ۴۲۰۰ تومان محاسبه می‌شود، درواقع همان ۱۳ هزار تومان است.

سرنوشت عجیب نوجوان چابهاری ساسان پرکان

مشخص نیست فدراسیون چه انتظاری از نوجوان کم سن و سال چابهاری دارد. پرکان تاکید می کند تنها در حرکات زمینی سررشته دارد، چرا که سایر حرکات ژیمناستیک به وسایلی نیاز دارد که در چابهار نیست. او حتی مربی هم ندارد، حالا با عمویش تمرین نمی کند و تمام تمرکزش را روی کاری قرار داده که برای ماهی 150 هزار تومان باید درگیر آن باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: «افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال

«افتتاح هتل انرژی مثبت» در شمال نروژ نزدیک مدار قطب شمال این هتل که 2021 افتتاح خواهد شد، کنار یخچال طبیعی Svartisen ساخته می شود و از انرژی پاک استفاده کرده تا در مقایسه با سایر هتل ها هزینه کمتری برای سوخت خواهد پرداخت.

ویدیو: انفجارخودروی پیکان هنگام سوخت گیری با کپسول گاز !

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر