آماده باش حشد شعبی در مرز عراق با سوریه

شناسه خبر: 131402 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷, ۳۶ : ۱۸ : ۰۰
آماده باش حشد شعبی در مرز عراق با سوریه
حشد شعبی عراق اعلام کرد برای آمادگی در برابر هرگونه رویداد پیش بینی نشده، در مرزهای عراق با سوریه به حال آماده باش درآمده است.
۵۵آنلاین :

 

قاسم مصلح، فرمانده محور عملیاتی غرب عراق در استان الانبار در تشکیلات بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) روز شنبه اعلام کرد این نیرو خود را برای هر گونه شرایط اضطراری در مرزهای سوریه در غرب عراق آماده کرده است.

وی اضافه کرده است که در همین راستا فرماندهی نظامی عملیات الجزیره و بادیه در استان الانبار و لشکر نهم ارتش عراق و فرماندهی حشد شعبی در شهرستان مرزی 'قائم' (350 کیلومتری غرب الرمادی مرکز الانبار) در جلسه ای مشترک، تامین امنیت مناطق مرزی عراق در برابر احتمال نفوذ عناصر تروریستی را بحث و بررسی کردند.

مصلح گفت که نیروهای حشد شعبی برای مقابله با هر گونه نفوذ عناصر تروریستی داعش به داخل عراق به ویژه بعد از تحولات اخیر در سوریه، در حالت آماده باش کامل بسر می برند.

وی اضافه کرد که همکاری بین نیروهای امنیتی عراق و حشد شعبی و نیروهای عشایر در استان الانبار در ماههای اخیر به شناسایی اماکن حضور و پنهان شدن عناصر تروریستی داعش کمک کرده است.

فرماندهی نظامی عملیات الجزیره و بادیه در استان الانبار اخیرا در جریان عملیات تفتش در بیابان بزرگ استان الانبار موسوم به 'وادی حوران' تعدادی از انبارهای سلاح و مهمات و پادگان های آموزش عناصر داعش به علاوه تعدادی از تونل ها و غارهای زیرزمینی داعشی را شناسایی و منهدم کرد.

در عراق این نگرانی وجود دارد که تجاوز موشکی اخیر آمریکا، انگلیس و فرانسه علیه سوریه که با حمایت مالی عربستان سعودی و تایید رژیم صهیونیستی صورت گرفته، منجر به تضعیف دولت مرکزی سوریه و درنتیجه فعال شدن مجدد گروه های تروریستی در این کشور شود.

با توجه به اینکه مرکز حملات تروریستی به عراق در طول سنوات گذشته، اراضی سوریه بوده، هرگونه تضعیف دولت مرکزی سوریه، فعالیت مجدد گروه های تروریستی و در نتیجه یورش مجدد تروریست ها به سمت مرزهای عراق را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است آمریکا بامداد شنبه (25 فروردین) به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه ) دمشق و حمص سوریه را هدف حمله نظامی قرار دادند


منبع : ایران آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بستن راه رانت مهم‌تر است یا شفاف‌سازی رانت؟

در حدود 40 سال عمر نظام جمهوری اسلامی ایران، فقط در مقطع کوتاهی در سال 1372 و کمتر از 10 سال بین سال‌های 1381 تا 1391، ارز تک‌نرخی در کشور حاکم بوده است.

غرضی: بحث پارازیت فعلا حل نمی شود

روزنامه اعتماد با محمد غرضی، وزیر اسبق پست وتلگراف و تلفن در مورد نصب نمایشگر تشعشعات و امواج که آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه خبر داده، گفت وگو کرده است. او معتقد است مساله پارازیت ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر