آقای هاشمی لطفا توضیح دهید

شناسه خبر: 85461 سرویس: سیاست چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵, ۰۸ : ۰۰ : ۰۰
آقای هاشمی لطفا توضیح دهید
از اینکه آقای هاشمی رفسنجانی همه موارد تاریخی را با جزئیات به عنوان خاطرات ذکر کرده اند باید تشکر کرد.
۵۵آنلاین :

 اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت ایران در خاطره روز 17 آبان سال 1371، نقل می کند که 

"[آقاي غلامرضا آقازاده]، وزير نفت آمد. گزارش توليد نفت، لوله‌كشى‌هاى وسيع براى انتقال نفت پالايشگاه‌هاى اراك، آبادان و بندرعباس و وضع جزيره خارك را داد و از بانك مركزى انتقاد داشت. گفتم به مهدى كار محدودى واگذار شود كه مزاحم درس‌او نباشد. قرار شد در هيأت مديره سكوهاى پارس جنوبى باشد."

در این باره می توان چند نکته را مطرح کرد:

1- از اینکه آقای هاشمی رفسنجانی همه موارد تاریخی را با جزئیات به عنوان خاطرات ذکر کرده اند باید تشکر کرد. 

2- آیا این موضوع نشانه چیزی به نام پارتی بازی یا استفاده نابجا از نفوذ و موقعیت نیست؟

3- آقای هاشمی رفسنجانی براساس کدام تشخیص و ضرورت، اقدام به توصیه به وزیر نفت وقت برای انتصاب پسر 23 ساله خود به یکی از سمت های وزارت نفت کرده بود.

3- غلامرضا آقازاده وزیر وقت نفت برچه اساس و به استناد کدام اصل قانونی و اخلاقی، اقدام به انتصاب یک جوان 23 ساله به عنوان عضو هیات مدیره شرکت سکوهای پارس جنوبی کرده بود؟

4- مقامات و دستگاه های نظارتی در آن مقطع زمانی آیا متوجه چنین انتصابی نشده بودند؟ اگر بله چرا جلوی این انتصاب را نگرفته و با خاطیان برخورد نکردند.

5- در حالی که شهروندان ایرانی به ویژه جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی برای استخدام در سایر ادارات دولتی به ویژه ادارات زیرمجموعه وزارت نفت باید در امتحانات و آزمون ها و گزینش های مختلف شرکت کنند انتصاب پسر 23 ساله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت به این سمت چگونه قابل توجیه است؟

6- از آقای هاشمی رفسنجانی انتظار می رود در این باره توضیح دهند تا این سوال و ابهام بزرگ در ذهن مردم به ویژه جوانان پاسخ مناسب دریافت کند.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۵/۰۶/۲۴ ۰۵:۳۳
اعتراض ممنوع .... حرفهای فلات.......... توهین محسوب می شود.. پس نوش جانش چون آقازاده رفسنجانی هست لابد حقش است که حتی 23 ساله که چیزی نیست 3 ساله باشند می تواند حتی هیات مدیره پیش کش میتوانند وزیر نفت هم باشند..... فرزند عالی رتبه مملکتی ........... باید باشند. چون فقط فرزندان هاشمی باشند کافیه .......هیس هیس هیس تهمت و افترا نزنید.............
75 70 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۵/۰۶/۲۴ ۰۹:۱۱
برو بابا
59 53 پاسخ دادن به این نظر
محمدرضا نوبخت ۱۳۹۵/۰۶/۲۶ ۰۴:۰۳
با سلام
احتراماً قصد توجیح مسئله را ندارم ولی در پاسخ به نویسنده عرض میکنم :
1- چرا بر سر تمامی مساءلی که در کشور میگذرد ، شما فقط آقای هاشمی را نشان میگیرید؟
2- توجه داشته با شید که در سال 1371 استخدام ها بسیار راحت تر از الان بوده است .
3- آقای هاشمی جز ارکان بزرگ کشور میباشند و اگر درایت و تدبیر ایشان قبل و بعد از انقلاب نبود شاید تاکنون انقلاب ایران هم مثل بعضی کشورها سرکوب میشد .
4- به هر حال بجای زوم شدن به خانواده هاشمی کمی به فکر آبادی کشور باشیم بهتراست.
47 60 پاسخ دادن به این نظر
mansoorghuomi ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ ۱۶:۳۸
واقعا حيف ايشون نعمت مملكت مابودن خدا رحمت كنه ايشون
42 43 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ۰۹:۵۸
خدایش نیامرزد
2 5 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر