آغاز تحقیقات جدید اف.بی.آی درباره ترامپ

شناسه خبر: 157030 سرویس: گوناگون شنبه ۲۲ دي ۱۳۹۷, ۰۹ : ۱۴ : ۰۰
آغاز تحقیقات جدید اف.بی.آی درباره ترامپ
روزنامه نیویورک تایمز روز گذشته در گزارشی عنوان کرد: اف.بی.آی تحقیقاتی را در مورد اینکه آیا ترامپ شخصا به طور مخفیانه در راستای منافع روسیه فعالیت داشته، آغاز کرده است.
۵۵آنلاین :

در ادامه این گزارش نیویورک تایمز آمده است: در روزهای پس از اخراج 'جیمز کومی' رئیس پیشین اف بی آی توسط ترامپ، مقامات اعمال قانون امریکا به شدت در مورد رفتار رئیس جمهوری امریکا نگران شدند و تحقیقاتی را آغاز کردند با این محور که آیا ترامپ درچارچوب منافع روسیه و علیه منافع آمریکا فعالیت کرده است.
بازرسان ضد اطلاعاتی می بایست در این رابطه تحقیق می کردند که آیا اقدامات 'دونالد ترامپ' تهدید احتمالی علیه امنیت ملی آمریکا ایجاد کرده است. این عوامل ضد اطلاعاتی همچنین به دنبال روشن شدن این مسئله بوده اند که آیا ترامپ آگاهانه برای روسیه کار می کند یا ناآگاهانه تحت نفوذ روسیه قرار گرفته است.
این تحقیقات اف.بی آی در مورد ترامپ جنبه جنایی دارد.
عوامل و مقامات ارشد اف. بی آی پیش تر تردیدهای جدی در مورد روابط کارزار انتخاباتی سال 2016 میلادی ترامپ با روسیه داشته اند اما پیش از این تحقیقات در مورد ارتباط شخصی رئیس جمهوری آمریکا با مسکو آغاز نشده بود چون مسئله حساسیت زیادی داشت. اما اخراج جیمز کومی توسط ترامپ نگرانی ها را در مورد عملکرد ترامپ و احتمال ارتباط فعالیت وی با روسیه افزایش داد.
مقامات قضایی سابق آمریکا اعلام کردند که عوامل جنایی و ضد اطلاعاتی آمریکا در این تحقیقات در یک ترکیب قرار گرفته اند. برخی کارشناسان می گویند که اگر رئیس جمهوری آمریکا جیمز کومی را برای متوقف کردن تحقیقات درباره ارتباط با روسیه اخراج کرده، این اقدام یک موضوع امنیت ملی محسوب می شود.
هنوز هیچ مدرکی به صورت علنی در رابطه با ارتباط مخفیانه احتمالی ترامپ با روسیه منتشر نشده و مقامات اف بی آی نیز از اظهارنظر در این رابطه امتناع می کنند.


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر