آزمون دشوار فضانوردان سایوز ام.اس-8

شناسه خبر: 125141 سرویس: تصویر ، فناوری ، گوناگون پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶, ۵۴ : ۰۸ : ۰۰
آزمون دشوار فضانوردان سایوز ام.اس-8
با نزدیک شدن به ماه مارس وضعیت آموزشی و گزینشی سرنشینان ناو کیهانی سایوز ام.اس -8 روز به روز سخت‌تر و پیچیده‌تر می شود.
۵۵آنلاین :

طبق برنامه تنظیم شده، اولگ آرتمیف کیهان نورد روسکاسموس، ریچارد آرنولد و اندرو فیوستل فضانوردان ناسا با این سفینه باید در 21 مارس راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شوند.

آنها از نزدیک به دو سال قبل به همراه الکسی آوچینین و تیلور هیگ آموزش و تمرین‌های خود برای این سفر را آغاز کردند.

در جریان این تمرین و آموزش‌ها، آرتمیف، آرنولد و فیوستل به عنوان گروه اصلی فعالیت داشتند و آوچینین و هیگ نقش گروه پشتیبان را ایفا می‌کردند تا اگر برای هر یک از اعضای اصلی اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ دهد و نتوانند به کار ادامه دهند، برنامه پرواز به تاخیر نیفتد.

اینک آنها به آزمایش‌های مراحل نهایی رسیده‌اند و باید نشان دهند آنچه به آنان آموزش داده شده را کاملا فراگرفته‌اند.

آرتمیف، آوچینین، آرنولد و فیوستل پریروز یکی از آزمون‌های دشوار را پشت سر گذاشتند. خدمه اصلی و پشتیبان ایستگاه فضایی بین‌المللی مراحل زیر را در شبیه ساز مرکز آموزش فضانوردان به انجام رساندند:

1- ردیابی، نزدیک شدن و اتصال ناو کیهانی سایوز- ام.اس به ایستگاه فضایی بین‌المللی در حالت عادی

2-جدا شدن از ایستگاه، دور شدن از آن و اتصال مجدد با استفاده از سامانه هدایت دستی

3-عملیات ردیابی، نزدیک شدن و اتصال ناو کیهانی سایوز- ام.اس به ایستگاه فضایی بین‌المللی در بخش شب زمین و وضعیت غیرطبیعی

مرحله بعد پرواز خودکار در محدوده کمتر از 400 متر به صورت وضعیت غیرعادی، که خدمه باید با استفاده از هدایت دستی، توقف، پرواز در اطراف ایستگاه فضایی بین‌المللی  و بررسی جوانب کار و پیوستن مجدد را انجام می دادند.

حالت بعدی وضعیت بسیار خطرناک با افزایش سرعت سفینه نزدیک شدن غیرمعمول به ایستگاه و احتمالا برخورد را شامل می شد. در این وضعیت خدمه باید پس از تغییر سیستم هدایت از خودکار به دستی، از دو مجموعه موتور ترمز استفاده می‌کردند تا توقف به طور موثر انجام شود. همزمان با کاهش سرعت، خدمه محاسبه سریع در مسیرهای جانبی را باید انجام می دادند. در مرحله بعد پس از اطمینان از ایمنی، در صورت ضرورت باید تغییر زاویه صورت می‌گرفت.

 الکسی اوچینین پس از پایان آزمون گفت: "امتحان امروز کمی پیچیده بود در این حالت شما نیاز دارید که نه تنها به روشنی اقدامات لازم را درک کنید، بلکه باید در تعیین دامنه و سرعت، اما مهمتر از همه، با پارامترهای مشخص شده ارتباط برقرار کنید. کوچکترین ناسازگاری در بازیابی می تواند منجر به بازنگری شود."

فضانوردان به سرعت به شرایط غیرعادی واکنش نشان دادند، به طرز صحیح و با اطمینان در همه حالت‌ها مطابق با اصول فنی عمل کردند. کمیته امتحانی، کار هر دو خدمه را هماهنگ و خوب توصیف کرد و به آنها نمره «پنج» داد که بهترین امتیاز به شمار می‌رود. البته این امتحان نهایی نبود و در آینده ای نزدیک، اعضای تیم اصلی و پشتیبان ایستگاه فضایی بین‌المللی  آزمون‌های دیگری را با سامانه هدایت دستی ناو کیهانی سایوز ام.اس بدهند.

 

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تقدیم به تیم ملی؛ با نی‌انبان و دمام

می‌خواستم نشان دهم که زنان حذف‌شدنی نیستند

مدیران کشور به دنبال قاتل بروسلی

عده ای مستقیم در حال نابودی اقتصادی ، سیاسی ، روانی جامعه هستند و مدیران کشور به نظر بیشتر دنبال قاتل بروسلی هستند تا حل معضلات کشور .

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یونیفورم جدید زنان پلیس لبنان خبرساز شد!

ویدیو: این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنن

این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنند تا به مدرسه برسند. مشکل اصلی در زمستان است که زمین گل آلود است.همچنین اجازه ندارند از گندم زارها عبور کنند.صاحب یکی از زمین ها کیف بچه ها را ازشون میگیره که دیگه از زمینش عبور نکنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان