آدرس بازندگان بازار دوم دلار

شناسه خبر: 142668 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷, ۲۰ : ۲۳ : ۰۰
آدرس بازندگان بازار دوم دلار
راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.
۵۵آنلاین :

 

 

بازندگان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی اگرچه نقاب بر چهره دارند و شناسایی آنان به راحتی میسر نیست اما پشت نقاب تقلبی آنان، این گروه‌ها قابل شناسایی هستند: 

۱- وارداتچی‌هایی که دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند و کالاهای وارداتی خود را (تازه اگر کالایی وارد کنند) بر مبنای دلار آزاد در بازار عرضه می‌کنند.

۲- مونتاژکارانی که نقاب تولید بر چهره زده‌اند و با سرهم‌بندی قطعات وارداتی با دلار ۴۲۰۰ تومان کالای خود را بر مبنای دلار آزاد عرضه می‌کنند.

۳- شهروندان دوزیست که بخشی از زندگی آنان در ایران و بخشی در خارج است و حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی باعث شده است هزینه دلاری آنان به شدت افزایش یابد. (یک فرد دائم‌المصاحبه که هزینه خانواده خارج‌نشین او با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی افزایش یافته به گونه‌ای مرتبا علیه بازار دوم مصاحبه می‌کند که آتش زدن قیصریه به خاطر یک دستمال را تداعی می‌کند).

۴- مشتاقان گردشگری در خارج دسته چهارم بازندگان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی هستند؛ چرا که هزینه سفر تفریحی آنان که از سفره بیت‌المال پرداخت می‌شد به شدت افزایش یافته است.


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کشف ۲ هزار گور در اطراف پارسه مقدس

ساسانیان دعانویسی را رونق دادند . داریوش دست به کار ساماندهی اسطوره‌ها شد

چرا روز جهانی مدارا؟

منظور از مدارای سیاسی امری است که بودنش می‌تواند جوامع مدنی را در نیل به اهداف غایی آزادی، برابری و عدالت اجتماعی در قالب دموکراسی یاری کند و نبودش می‌تواند جوامع را از همه آن ارزش‌های عالی سیاسی تهی کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مرزبانان ربوده شده

گروه «جیش العدل» که اخیرا ۱۲ مرزبان ایرانی را ربوده، فیلمی از ربوده شدگان منتشر کرده که آن ها نام شان را اعلام می کنند.

ویدیو: چین؛ افتتاح یک هتل پنج ستاره در یک معدن متروکه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر