آدرس بازندگان بازار دوم دلار

شناسه خبر: 142668 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷, ۲۰ : ۲۳ : ۰۰
آدرس بازندگان بازار دوم دلار
راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.
۵۵آنلاین :

 

 

بازندگان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی اگرچه نقاب بر چهره دارند و شناسایی آنان به راحتی میسر نیست اما پشت نقاب تقلبی آنان، این گروه‌ها قابل شناسایی هستند: 

۱- وارداتچی‌هایی که دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌گیرند و کالاهای وارداتی خود را (تازه اگر کالایی وارد کنند) بر مبنای دلار آزاد در بازار عرضه می‌کنند.

۲- مونتاژکارانی که نقاب تولید بر چهره زده‌اند و با سرهم‌بندی قطعات وارداتی با دلار ۴۲۰۰ تومان کالای خود را بر مبنای دلار آزاد عرضه می‌کنند.

۳- شهروندان دوزیست که بخشی از زندگی آنان در ایران و بخشی در خارج است و حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی باعث شده است هزینه دلاری آنان به شدت افزایش یابد. (یک فرد دائم‌المصاحبه که هزینه خانواده خارج‌نشین او با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی افزایش یافته به گونه‌ای مرتبا علیه بازار دوم مصاحبه می‌کند که آتش زدن قیصریه به خاطر یک دستمال را تداعی می‌کند).

۴- مشتاقان گردشگری در خارج دسته چهارم بازندگان حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی هستند؛ چرا که هزینه سفر تفریحی آنان که از سفره بیت‌المال پرداخت می‌شد به شدت افزایش یافته است.


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر