نتیجه‌ای یافت نشد.

آخرین مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی تا هشت روز دیگر

شناسه خبر: 170277 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۲۱ : ۲۳ : ۰۰
آخرین مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی تا هشت روز دیگر
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌ها شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور آخرین مهلت پرداخت عوارض الکترونیکی را تا هشت روز دیگر اعلام کرد و گفت: رانندگانی که عوارض الکترونیکی را تا دهم اردیبهشت پرداخت نکنند، 30 هزار تومان جریمه می شوند.
۵۵آنلاین :

«حسین میرشفیع» امروز دوشنبه اظهار داشت: طبق اعلام قبلی قرار شد از تاریخ 28 اسفند‌ماه سال گذشته عوارض عبور از چهار آزادراه تهران-قم، تهران-ساوه، کرج-قزوین و قزوین-زنجان به صورت الکترونیکی دریافت شود.
‌وی با بیان اینکه تعدادی از رانندگان اعتراض دارند که بدون عبور از این آزادراه ها پیامک برای پرداخت عوارض ارسال شده است، گفت: احتمال بروز خطا وجود دارد اما طبق بررسی ها احتمال بروز خطا کمتر از یک درصد است.
معاون ساخت و توسعه آزادراه ها شرکت ساخت افزود: گویا تعدادی مالک خودرو بدون اینکه از این چهار آزادراه ترددی داشته باشند پیامک پرداخت عوارض را دریافت کرده اند که این افراد می توانند اعتراض خود را همراه با ثبت شماره پلاک خودرو به شماره 100001531 پیامک کنند.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت با بیان اینکه مرکز اپراتوری اعتراضات پیامک شده را بررسی می کند، گفت: اسناد با تصاویر ثبت شده مطابقت داده می شود، اگر اسناد با تصاویر ثبت شده از پلاک همخوانی نداشته باشد، پیامک اصلاحیه برای مالک خودرو ارسال می شود.
میرشفیع با بیان اینکه 120 کارشناس در مرکز اپراتوری به موضوعات و اعتراضات رسیدگی می کنند، ادامه داد: مالکان خودرو می توانند درخواست صورتحساب تردد خودروی خود در یک بازه زمانی مشخص را به شماره 100001531 ارسال کنند. البته این اطلاعات تنها در اختیار مالک خودرو قرارداده می شود.
وی درباره دلایل بروز خطا در این سیستم اظهار داشت: هر چند که میزان بروز خطا زیر یک درصد است اما باید به صفر برسد و برای کاهش این خطا در حال شناسایی دلایل بروز آن هستیم. یکی از دلایل این است که دوربین و دستگاه شماره پلاک را اشتباه ثبت کرده است.
معان ساخت و توسعه آزادراه های شرکت ساخت ادامه داد: عده ای برای پرداخت الکترونیک عوارض اقدام به خرید «تگ» مخصوص از بانک مسکن کرده اند. از آنجایی که بانک مسکن هنوز نسبت به کسر از حساب این افراد در ازای تردد از این چهار آزادراه اقدام نکرده است و از نظر وزارت راه و شهرسازی این افراد بدهکار هستند و به همین دلیل پیامک پرداخت عوارض برای این دسته از افراد هم ارسال شده است.
وی افزود: این دسته از مالکان خودرو نگران نباشند و به زودی پیامک اصلاحیه ها برای این گروه ارسال می شود.
میرشفیع با تاکید بر اینکه مالکان خودرو تا دهم اردیبهشت برای پرداخت عوارض الکترونیکی مهلت دارند، گفت: درصورتی که تا دهم اردیبهشت ماه نسبت به پرداخت عوارضی اقدام نشود مالکان خودرو به ازای هر بار تردد از گیت عوارض 30 هزار تومان جریمه می شوند.
وی درباره روش های پرداخت عوارض الکترونیکی اظهار داشت: یک روش نصب اپلیکشن های معرفی شده است که می توانند با نصب این اپلیکیشن ها نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.
میرشفیع ادامه داد: برای اینکه کاربران آزادراهی بتوانند پرداخت راحت تری داشته باشند، پس ازعبور از آزادراه پیامکی حاوی اطلاعات شناسه قبض و شناسه پرداخت ارسال می شود که بتوانند به راحتی با این اطلاعات از طریق عابربانک های برخی از بانک ها که درانتهای پیامک اسامی آنها اعلام می شود نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.
معاون ساخت و توسعه آزادراه‌های شرکت ساخت گفت: همچنین امکان پرداخت عوارض از طریق *720# هم وجود دارد. ‌کاربران آزادراهی می ‌توانند با مراجعه به آدرس‌های اینترنتی https://www.nspay.ir/ و http://www.aaniro.com/ از طریق شماره پلاک خودرو، شماره تلفن همراه و شماره حساب بابت کسر عوارض آزادراهی در این سایت ها ثبت نام کنند و یا اینکه برای پرداخت اپلیکیشن های مورد تایید را در گوشی های همراه خود نصب کنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر