آجیل شب یلدا گران می‌شود؟

شناسه خبر: 199431 سرویس: توسعه ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸, ۳۲ : ۱۵ : ۰۰
آجیل شب یلدا گران می‌شود؟
رئیس اتحادیه خشکبار تهران گفت: با توجه به کاهش ۴۰ درصدی قیمت خشکبار از ابتدای سال تا کنون و افزایش تولید، افزایش قیمتی در شب یلدا نخواهیم داشت.
۵۵آنلاین :

مصطفی احمدی با بیان اینکه امسال شب یلدا تغییری در قیمت‌ آجیل و خشکبار نخواهیم داشت، اظهار داشت:‌ مشکل و کمبودی در اقلام خشکبار نداریم زیرا میزان تولید نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش داشته و قیمت‌ها نیز از عید تا کنون حدود  ۴۰ درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: تنها مشکلی که وجود دارد کمبود بادام درختی است و حدود سه ماه است که در حال پیگیری و رایزنی با وزارت جهاد کشاورزی هستیم تا در صورت امکان به صورت کنترل شده اقدام به واردات کند. هنوز رایزنی‌ها به نتیجه نرسیده ولی اگر بخواهیم برای شب یلدا این کمبود را جبران کنیم، لازم است به زودی اقدامات لازم برای واردات انجام شود تا برای شب یلدا وارد بازار کنیم.

رئیس اتحادیه خشکبار تهران با بیان اینکه قیمت پسته نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته است، خاطر نشان کرد:‌ اقلام وارداتی خشکبار نیز به دلیل ثبات نرخ ارز، قیمت‌ آنها تغییری نداشته و به دلیل فراوانی جنس حتی قیمت‌ها حدود ۲۰ درصد ارزان تر از سال گذشته عرضه می‌شود.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۹/۰۱ ۱۳:۵۱
عزیزم ما شب یلدامون خیلی تاریک و طولانیه اگه با قطعی اینترنت که باعث شده از کار بیکار بشیم چیزی برامون بمونه فقط میشه پول نون ولی به دولت مردامون بگین ما کم کم داریم پیشرفت میکنیم سیستم بدنمون داره میره به سمت هوا زی شدن یعنی ما داریم کم کم هوا مصرف میکنیم و تو بدنمون تبدیل میشه به مواد غذایی امشب شام هوا هوشت داریم یه چیزی شبیه ابگوشت که تو دیگ فقط هوا هست تبریک به همه برا سفر فضایی به مریخ کی از ما بهتر ؟؟؟؟؟؟؟؟ بفرما یه پرس هوا بزن تا از دهن نیفتاده
0 0 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

تبانی 7 هزار میلیاردتومانی

با ایجاد 60 شرکت صوری توسط 2 ‌بانک خصوصی صورت گرفت

تولد روستاهای جدید، ویرانی قریه‌های قدیمی

روستاسازی در استان‌های مختلف ادامه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر