«می» غایب نشست اضطراری دولت انگلیس

شناسه خبر: 181721 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸, ۲۲ : ۰۳ : ۰۰
«می» غایب نشست اضطراری دولت انگلیس
اسکای نیوز گزارش داد «ترزا می» نخست وزیر انگلیس در نشست اضطراری دولت درباره توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران که در حال برگزاری است شرکت نکرده است.
۵۵آنلاین :

بر اساس برنامه اعلام شده، نشست دولت موسوم به «کمیته کبری» از ساعت ۱۰ و نیم جمعه شب به وقت محلی (۲ بامداد شنبه به وقت تهران) به ریاست جرمی هانت وزیر امور خارجه انگلیس آغاز شد.

هانت لحظاتی پیش از برگزاری این نشست گفت: تلاش می کنیم، از راه های دیپلماتیک، بحران با ایران را حل و فصل کنیم. لندن به دنبال گزینه نظامی با ایران نیست.

وی در عین حال عنوان کرد: اما اگر آزادی دریانوردان ما محدود شود، ایران بازنده این حادثه خواهد بود.

وزیر خارجه انگلیس همچنین گفت با مایک پمپئو همتای آمریکایی خود تلفنی صحبت کرده اما موفق نشده با محمد جوادظریف که در پرواز است گفت وگو کند.

نشست اضطراری دولت انگلیس پیرامون تحولات تنگه هرمز در حالی برگزار می شود که منابع خبری انگلیس اذعان دارند تصمیماتی که گرفته می شود تنها ۵ روز تا تعیین نخست وزیر اتی انگلیس معتبر است.

روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای جمعه شب اعلام کرد: عصر جمعه (۲۸ تیر) یک فروند نفتکش انگلیسی با نام" "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

جرمی هانت پیشتر ادعا کرده بود کشتی مصدر ( MESDAR) انگلیس که با پرچم لیبریا در تنگه هرمز در حال حرکت بود، متوقف شده اما رصد ترافیک دریایی جهانی نشان می دهد که این کشتی در چارچوب مأموریت خود به سمت بندر رأس تنوره عربستان در حال حرکت است.

یک سخنگوی وزارت دفاع انگلیس پیشتر اعلام کرد که در حال ارزیابی شرایط و فوراً به دنبال اطلاعات بیشتر است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در شرایط تحریمی چه وضعیتی در انتظار اقتصاد ایران است؟

یکی از سؤالات مهم در شرایط جاری کشور، چشم انداز وضعیت اقتصادی کشور با فرض تداوم تحریم هاست. طی سال های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ به دلیل شوک ناشی از تحریم ها و عدم تعادل های کلان اقتصادی، اقتصاد ایران از مسیر ثبات نسبی خارج شد و اگرچه تورم ارقام تجربه شده ای را به ثبت اسانید با این حال رشد اقتصادی منفی تجربه شده و پیاپی در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ بی سابقه بود.

بنزین ما را به کجا خواهد برد؟

در سال جاری فرصت خواندن دو کتاب تازه منتشر شده بسیار عالی را یافتم یکی «کلیات علم اقتصاد» نوشته دارون عجم اوغلو و همکاران و دیگری «اقتصاد خوب برای زمان های سخت» نوشته آبهیجیت بنرجی و استر دوقلو که برندگان نوبل اقتصاد امسال نیز شدند. تأکید هر دو کتاب بر اهمیت داده ها و شواهد بیرونی و توجه به شرایط خاص هر جامعه برای نسخه پیچی و سیاستگذاری است، به جای اینکه به فهم شهودی خود متکی باشیم و در برج عاج دانش نظری محدود خود بنشینیم و بدون توجه به واقعیت بیرونی اظهار نظر کنیم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر