«روز بدون مهاجران در آمریکا»؛ واکنشی به مواضع ترامپ درباره مهاجرت

شناسه خبر: 96638 سرویس: جهان پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵, ۵۸ : ۱۸ : ۰۰
«روز بدون مهاجران در آمریکا»؛ واکنشی به مواضع ترامپ درباره مهاجرت
فعالان آمریکایی در اعتراض به موضع سختگیرانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا از مهاجران این کشور خواستند امروز /پنجشنبه/ با خودداری از خرید و حضور در مدارس و محل کار، بر نقش مهم خود در جامعه آمریکا تاکید کنند.
۵۵آنلاین :

«روز بدون مهاجران» در واکنش به وعده های ترامپ درباره سرکوب مهاجرت غیرقانونی و فرمان اجرایی اش برای ممنوعیت ورود مهاجران هفت کشور عمدتا مسلمان که از سوی یک قاضی فدرال به تعلیق درآمد، تعیین شده است.
این اقدام در پی انتقادهای هفته گذشته در واکنش به بازداشت 680 مهاجر غیرقانونی در آمریکا صورت می گیرد که زنگ هشدار را در بین گروه های حامی حقوق مهاجران به صدا در آورده است.
در دست نوشته هایی که درباره اعتصاب امروز در فضای مجازی به شکل گسترده ای به اشتراک گذاشته شده، خطاب به ترامپ نوشته شده است: «آقای رئیس جمهور، بدون ما و کمک ما کشور فلج می شود. »
هنوز معلوم نیست که چه تعداد قصد دارند در این اعتصاب شرکت کنند، اما یکی از گروه هایی که مطابق انتظار از این مساله استقبال کرده است، صاحبان رستوران ها هستند.
«خوزه اندرس» سرآشپز اسپانیای تبار یک رستوران آمریکایی گفت: افرادی که حتی یک روز هم از کار خود غیبت نداشته اند، می گویند که نمی خواهند روز پنجشنبه سر کار حاضر شوند. آنها می خواهند با حاضر نشدن در محل کارشان حضور خود را در اعتراض مردم نشان دهند.تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که بگویم، من هم از شما حمایت می کنم.
اندرس گفت: میلیون ها آمریکایی لاتین تبار و مهاجر احساس می کنند تحت فشار هستند و کنار گذاشته شده اند. آنها می خواهند بخشی از رویای آمریکایی باشند.
ده ها رستوران که بشدت به کارگران مهاجر وابسته هستند و همچنین صاحبان دیگر مشاغل در شهرهای فیلادلفیا، نیویورک، هوستون، رالی در شمال کالیفرنیا وعده داده اند به نشانه ابراز همبستگی با عدم حضور کارگران شان کسب و کار خود را امروز پنجشنبه تعطیل کنند.
در نیویورک صاحبان رستوران زنجیره ای «بلوریبون» گفته اند که تعدادی از شعب خود را با وجود تاثیر اقتصادی آن تعطیل خواهند کرد.
بر اساس گزارش رسانه های اجتماعی، ده ها رستوران در واشنگتن نیز در صدد تعطیل کردن کسب و کار خود در «روز بدون مهاجران» در آمریکا هستند.
به گزارش ایرنا، فرمان اجرایی که ترامپ 8 بهمن ماه صادر کرد و به موجب آن ورود مهاجران هفت کشور مسلمان و مهاجران سوری را منع کرد، واکنش های گسترده ای را در آمریکا داشت و به دنبال تعلیق اولیه آن توسط یک قاضی فدرال، دادگاه استیناف نیز به توقف اجرای این فرمان رای داد.


منبع : رويترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر