نتیجه‌ای یافت نشد.

«جلیقه زردها» به لبنان رسیدند

شناسه خبر: 154850 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۲ دي ۱۳۹۷, ۴۳ : ۱۹ : ۰۰
«جلیقه زردها» به لبنان رسیدند
صدها نفر از فعالان لبنانی با الگوبرداری از اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه با تجمع در مرز بیروت به وضعیت بدن معیشتی در کشورشان اعتراض کردند.
۵۵آنلاین :

صدها فعال از طوایف و مناطق مختلف لبنان امروز در میدان شهدا در مرکز شهر بیروت در اعتراض به وضعیت معیشتی و اقتصادی این کشور تجمع کردند.

برخی از شرکت کنندگان در این تجمع از ایده جلیقه زردهای فرانسه الگو گرفتند و با سر دادن شعار، بر حقوق خود و برخورداری از شرایط زندگی مطلوب تاکید کردند.

دعوت به تجمع از یک هفته پیش در شبکه های اجتماعی آغاز شد و کاربران تصاویری از آمدن شمار زیادی از مردم با جلیقه های زرد در این شبکه ها منتشر کردند.

بحث و جدل هایی نیز بین نیروهای امنیتی و تجمع کنندگان در برابر ساختمان نخست وزیری در میدان ریاض الصلح روی داد زیرا معترضان از میدان الشهدا به سمت میدان مجاور یعنی ریاض الصلح حرکت کردند که کاخ نخست وزیری در آنجا واقع است.

همزمان با تجمع بیروت، شماری از لبنانی ها در شهر صور در جنوب و نیز منطقه القاسمیه تجمعی را در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و اجتماعی برگزار کردند.

پلاکاردهای معترضان طیف متفاوتی از خواسته ها از "سرنگونی نظام" و "مبارزه با فساد" تا "تصویب قانون استرداد پول های به غارت رفته" را در برمی گرفت. برخی پلاکاردها نیز خواهان "تشریع در تشکیل دولت" و "سرنگونی دولت" بودند.

محمد دانشجوی 22 ساله گفت: این تجمع بیانگر درد و رنج مردم از سیاست های طبقه سیاسی است که ملت را فقیر و اموالش را به غارت برده است.

وی هر لبنانی را صرف نظر از گرایش سیاسی یا طایفه ای به این اعتراض دعوت کرد زیرا دغدغه همه آنها یکی است.

یارا کارمند 30 ساله لبنانی نیز گفت: آمدن به خیابان کمترین کار برای مقابله با این وضعیت دشوار است که مسئولان می خواهند آن را تا ابد بر ما تحمیل کنند.

وی افزود: تا چیزی در این کشور تغییر نکند، همه باید صدای خود را برای درخواست جهت پایان دادن به این نمایش مسخره چندین ساله بلند کنند. این تجمع خودجوش نشان می دهد که ملت لبنان همچنان زنده است و هرگز سرقت حقوقش را نخواهد پذیرفت.

خبرگزاری دولتی لبنان نیز گزارش داد: برخی معترضان چند سطل زباله را در اعتراض به حل نشدن مشکل سطل های زباله که باعث تظاهرات دوسال قبل شده بود، آتش زدند.

به گزارش این خبرگزاری، تجمع به درگیری خشن بین تجمع کنندگان و ارتش انجامید که سعی کرد خیابانها و مسیرهای بسته شده به علت تجمع را بازکند.

 


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اقتصاد از قوه قضائیه چه می خواهد؟

از جذابیت های ایران امروز یکی این است که آنچه فرنگی ها در کتاب های تاریخ می خوانند ما به چشم دیده و به گوش می شنویم.

آمارها چه تصویری از نرخ رشد فقر ارائه می کنند؟

برخورداری افراد از عدالت اقتصادی همواره یکی از دغدغه های اصلی سیاستگذاران اقتصادی در کشور بوده است، گام اول در این راستا داشتن برآوردی دقیق از تعداد فقرا و شناسایی ویژگی های گروه های فقیر است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

ویدیو : یک بیماری که به تازگی از سوی سازمان بهداشت جهانیWHO شناسایی شده است!

یک بیماری که به تازگی از سوی #سازمان_بهداشت_جهانیWHO شناسایی شده است! #فرسودگی_شغلی یا #کارزدگی این بیماری قرار است در سال ۲۰۲۲ به رسمیت شناخته شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر