"اینترنت" از شب گذشته چه تغییراتی کرده است؟

شناسه خبر: 198634 سرویس: توسعه ، سیاست ، فناوری ، گوناگون يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸, ۲۲ : ۲۰ : ۰۰
"اینترنت" از شب گذشته چه تغییراتی کرده است؟
امکان دسترسی به سایت ها و خدمات بومی مستقل از شبکه اینترنت بومی
۵۵آنلاین :

 

 بررسی ها نشان می دهد که علاوه بر سرویس های داخلی همچون سرویس های حمل و نقل اینترنتی و فروشگاه های آنلاین داخلی، شبکه شتاب بانکی و شبکه خدمات رسانی بانک ها نیز بدون اختلال به فعالیت خود ادامه می دهند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - ۲۶ آبان ۱۳۹۸

  پ

دسترسی به سایتهای داخلی و خدمات آنلاین بومی به دلیل وجود زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات، به‌رغم محدودیت به وجود آمده در دسترسی به شبکه اینترنت کشور، برای کاربران ممکن است.

مهر نوشت: شبکه ملی اطلاعات مطابق با سند «ضرورت تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات» که به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده، شبکه‌ای متشکل از زیرساخت‌های ارتباطی با مدیریت مستقل کاملاً داخلی، شبکه‌ای حفاظت شده نسبت به اینترنت و شبکه‌ای با امکان عرضه انواع محتوا و خدمات ارتباطی سراسری برای آحاد مردم است.

در این سند بر ایجاد شبکه‌ای با قابلیت برقراری ارتباطات امن و پایدار میان دستگاه‌ها و مراکز حیاتی کشور و میزبانی داخلی در صورت نبود شبکه جهانی اینترنت تاکید شده است.

حال با توجه به قطعی های پیش آمده در شبکه اینترنت کشور از روز گذشته، استفاده از مزایای شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و شواهد نشان می دهد که سرویس هایی که بر بستر شبکه ملی اطلاعات ، شکل گرفته اند، هم اکنون بدون اختلال در دسترس کاربران قرار داشته و به فعالیت خدمات رسانی خود ادامه می دهند.

به نحوی که در حال حاضر امکان استفاده از موتورهای جستجوی بومی که زیرساختی مستقل از گوگل دارند، برای کاربران وجود دارد. دسترسی به اغلب سایتهای ایرانی که در داخل کشور میزبانی می شوند و نیز امکان استفاده از اغلب پیام رسان های بومی فراهم است. حتی شنیده ها حاکی از آن است که میزان مراجعات به پیام رسان های بومی افزایش یافته است.

در همین حال بررسی ها نشان می دهد که علاوه بر سرویس های داخلی همچون سرویس های حمل و نقل اینترنتی و فروشگاه های آنلاین داخلی، شبکه شتاب بانکی و شبکه خدمات رسانی بانک ها نیز بدون اختلال به فعالیت خود ادامه می دهند.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
سید احمد موسوی ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۱۹:۳۱
ای مردشور اون شبکه ملی اطلاعاتتونو ببرن ، شبکه ای که مختص بانکهای نزولخور و یه مشت سودجو باشه به درد کی میخواد بخوره من کارم با اینترنت بین الملل هست الان از قطعی تا بحال ۵۰۰ هزار ضرر کردم اینو کی میخواد بده ؟ بانکها یا عوامل وابسته به شبکه ملی اطلاعات ، کشوری که توش اجبار باشه و نه ازادی اون در همه موارد زیاد دووم نمیاره حال بتازید
153 7 پاسخ دادن به این نظر
کمایی ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۳:۲۸
دوست عزیز شما تنها متضرر نشدید همه ضرر کردندفعلا مصلحت عامه وجهت جلوگیری از ضرر بیشتر موقتا این تصمیم اتخاذ شده مثل همه اقدامات مرسوم سایر کشورها در هنگام بحران
بهتر فعلا خویشتن دار باشیم تا خدا بخیرش کنه
1 3
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۴۰
داداش اینا براشون ضرر منو شما مهم نیست ضرر کردی دزدی کن مثل خودشون خدا گفت حرومه دزدی بهش بگو تو یه کشوری زندگی میکنم به اسم ایران که توش اسلام ناب محمدی داره اجرا میشه بانکهاش نزول میدن رئیس جمهورش یهو بنزین میکنه 3 هزار یهو اختلاس میشه به اسم دین هرکاری میکنن داستان ایرانو برای خدا تعریف کن مستقیم میفرستت بهشت البته اگه بهشتی وجود داشته باشه
1 1
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۵۰
اقا شما اسم مقدس حضرت علی رو تو موتورهای جستجوی ایرانی سرچ کنید میزنه چیزی یافت نشد؟؟؟؟ ببین چقدر داغونه که در مورد این کلمه جواب نمیده میشه ازش در مورد چیزای دیگه استفاده کرد؟؟؟!!!
اتفاقا اینجا فهمیدینم چقدر داغونه اینترنت خودمون
1 1
هيچ ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ ۲۱:۴۴
خدا لعنتتون كنه با اين خبر چرتتون
خيلي سعي كردم فحشتون ندم
1 1 پاسخ دادن به این نظر
محمد ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۲:۳۱
لعنت به این اینترنت ملی تون . کل کارو زندگی مون و از اینترنت بین المللی بود . که اونم شما بی وجدان ها خرابش کردین. لعنت به همه تون.
2 1 پاسخ دادن به این نظر
جعفر ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۲۰
دموکراسی مطلق رو لمس کردیم از دیشب خخخخ
1 1 پاسخ دادن به این نظر
مجتبی ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۲۲
من تعمیرکار موبایل هستم اکثر برنامه هایی که باهاش گوشی های مردم رو تعمیر میکنم با اینترنت کار میکنن از وقتی اینترنت قطع هیچ کاری نمیتونم بکنم و فقط نشستم تو مغازه.تا کی اینترنت باید قطع باشه؟
1 1 پاسخ دادن به این نظر
Milad ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۳۲
شدیم کره شمالی2
1 1 پاسخ دادن به این نظر
Milad ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۳۲
شدیم کره شمالی2
1 1 پاسخ دادن به این نظر
حسن نیازی ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۶:۵۵
ای بیداد از این همه ستم.
وسیعلم الذین ظلموا ، ای منقلبن ینقلبون
1 1 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ۰۹:۰۵
باسلام این وسط با قطعی اینترنت ، وضعیت شرکتهای دولتی و خصوصی برای ارتباط با ایمیلها در گوگل با مشکل مواجه شده ، چه کسی و چه زمانی این اینترنت وصل ویشه؟
1 1 پاسخ دادن به این نظر
مهدی ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ ۱۷:۳۴
به نظرم شبکه ملی خوبه ولی نه واسه همه چی من دانشجوی کامپیوترم و از همه بیشتر ما ضرر کردیم ولی یه موضوع خیلی مشهود هست که اگه یه روزی به روی ما بک بون بین الملل ببندن چی میشه پس یه جوری باید کاری کنیم که نیاز به بیرون رو به حداقل برسونیم شاید اینم قطعی حکمت داره
1 1 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

سردرگمی طرح 3 هزار میلیارد تومانی دولت

جامعه محلي درباره نحوه توزيع آب در طرح 46هزار هکتاری دچار مشکل شده است

رفتن استراماچونی؛ نمونه‌ای از مدیریت فشل دولتی

این هنر نزد مدیران ایرانی است. تنها آنها هستند که می‌توانند به همین راحتی بحران ایجاد کنند. هواداران استقلال الان هم نگران جیب خود هستند هم نگران آینده تیم محبوب‌شان.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر